Widowiskowy awans x-kom AGO! Jedyny polski zespół w TOP30 rankingu HLTV. Poprawa o dziewięć miejsc

Polacy wracają do TOP30 rankingu HLTV! Ekipa x-kom AGO awansowała o dziewięć miejsc w zestawieniu najlepszych drużyn Counter-Strike: Global Offensive.

Obecnie ekipa x-kom AGO po przeskoczeniu dziewięciu pozycji, zajmuje 23. miejsce w rankingu HLTV. Wpływ na tak wysoki awans mają ostatnie sukcesy polskiego zespołu, czyli m.in. wicemistrzostwo na turnieju Snow Sweet Snow 2. W finale zawodów lepszą drużyną okazali się zawodnicy HAVU (20. HLTV), wygrywając na obu mapach 16-8 oraz 16-11. Warto zaznaczyć, że x-kom AGO pokonało na swojej drodze m.in. Ninjas in Pyjamas, czy Copenhagen Flames. 

Zobacz wideo Propozycja na wieczorne granie: Forza Horizon 4 [RECENZJA]

Polacy w gronie najlepszych. Liderzy rankingu pozostają bez zmian

Dodatkowo wpływ na awans x-kom AGO mają występy zespołu w turnieju ESEA Premier. W mediach społecznościowych x-kom AGO regularnie publikowane są wyniki oraz najlepsze zagrania, którymi popisują się esportowcy w Counter Strike: Global Offensive. W ostatnim spotkaniu Polacy mierzyli się z klasyfikowaną na 21. miejscu w rankingu HLTV drużyną Sprout (wygrana 16-5, 16-14).

Jeżeli chodzi o pozostałe polskie drużyny, spadek w rankingu zanotowała drużyna Anonymo z 34. na 37. miejsce. Widowiskowy awans odniosła natomiast Pompa, która przeskoczyła ze 108. na 77. pozycję dzięki wygranej w kwalifikacjach Fantasyexpo Spring Cup. Wisła All iN! Kraków oraz Izako Boars natomiast zachowały swoje miejsca. 

W ostatnim tygodniu zmiany zaszły także w czołówce rankingu HLTV w CS:GO. Na pierwsze miejsce wskoczyli zawodnicy Na'Vi, spychając tym samym na pozycję wicelidera ekipę Astralis. Virtus.pro stabilnie utrzymało miejsce na podium, a na czwartą lokatę awansowała drużyna Liquid. Nowym zespołem w TOP10 rankingu jest zespół Heroic, które wypchnęło team FURIA na 11. miejsce.