Dawid Podsiadło inwestuje w esport! "Na podobnym poziomie kocham muzykę, film i gry wideo"

Znany artysta postanowił zainwestować w Polską Ligę Esportową. Innym udziałowcem tej spółki jest Marcin Gortat, były koszykarz NBA.

Polska Liga Esportowa słynie z ligi Counter Strike: Global Offensive, czyli gry od wielu lat pozostającej w czołówce tytułów esportowych na świecie. Zwycięzca zeszłorocznych finałów ligi rywalizował o pulę nagród pieniężnych wysokości 100 000 złotych oraz nagrody indywidualne, takie jak lot do USA na mecz NBA. Rozgrywki CS:GO składają się z dwóch dywizji: Profesjonalnej oraz PGE Mistrzowskiej. Oprócz wspomnianej gry, zawodnicy mierzą się w takich tytułach jak Pro Evolution Soccer czy F1. W najbliższym czasie zostaną ogłoszone kolejne turnieje.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

"Kocham muzykę, film i gry wideo"

Dawid Podsiadło wielokrotnie podkreślał, że prywatnie jest miłośnikiem gier, także ta inwestycja poza walorem biznesowym, jest dla niego także rozwinięciem własnych zainteresowań. - Na podobnym poziomie kocham muzykę, film i gry wideo. Wszystko to się ze sobą przenika i łączy - i bez choćby jednego z tych elementów, inne nie byłyby wystarczająco dobre – mówi znany artysta.

 

Turniej gier komputerowych ' Let's Play Częstochowa ', kwiecień 2017Wyniki z 56 publicznych szkół pokazały nierówność systemu. "Niesamowicie smutne"

- Cieszę się, że już oficjalnie przedstawić możemy kolejnego zawodnika w naszym rozwijającym się zespole. Miło mi również, że Dawid postanowił nam zaufać i współdzielić z nami koncepcję w nadawaniu kierunku rozwojowi polskiego esportu. Wypływamy na nowe wody i czekamy na nowe możliwości - podsumował Paweł Kowalczyk, prezes Polskiej Ligi Esportowej.

Kolejny sezon rozgrywek CS:GO Polskiej Ligi Esportowej ruszy już pod koniec marca. Więcej na ten temat w rozmowie z nami mówił Head of Esports PLE, Adam "destru" Gil.

Olek 'Vuzzey' Kłos był gościem drugiego odcinka 'Podcastu Esportowego' Sport.pl"Myślałem o wycofaniu się z branży i byłem bliski tego co najmniej dwa razy" - Podcast Esportowy #2