Kiedy i gdzie oglądać ESL mistrzostwa Polski? Imponujący plan zawodów

ESL Mistrzostwa Polski to najdłużej działający i najbardziej prestiżowy polski cykl rozgrywek esportowych. Po otwartych kwalifikacjach w CS:GO przyszła pora na zamkniętą rywalizację 12 drużyn, z których cztery awansują do fazy zasadniczej. Rozgrywki odbędą się w dniach 1-2 marca.

Otwarte eliminacje ESL mistrzostw Polski Wiosna 2021 odbyły się 20-21 (pierwsza tura) oraz 24-25 (druga tura) lutego. W poniedziałek wystartowały natomiast zamknięte kwalifikacje. Spotkania wyłoniły pierwsze dwa zespoły, które już zagwarantowały sobie grę w fazie zasadniczej. Są to: Anonymo Esports, HONORIS. Warto wspomnieć, że w składzie Anonymo występuje znany na scenie esportowej gracz, były zawodnik Virtus.pro - Janusz "Snax" Pogorzelski.

Zobacz wideo Niespodziewany kandydat do gry w kadrze. "Nigdy nie strzeliłem dwóch goli w meczu" [SEKCJA PIŁKARSKA #79]

ESL Mistrzostwa Polski 2021. Kto zagwarantuje sobie awans? Kto pożegna się z dalszymi rozgrywkami?

Z powodu pandemii koronawirusa wszystkie spotkania kwalifikacyjne ESL MP odbywają się online. W poniedziałek poza drużynami, które zapewniły sobie awans z 1. i 2. miejsca, kibice esportu poznali także zespoły bez szans na dalszy udział w turnieju. Z rozgrywek odpadły ekipy: CLEANTmix, Gloria Victoribus Clan, piratesports, WKS Śląsk Worcław Esports.

Gamingowy pojazd LexusaZnana marka stworzyła gamingowe auto. To marzenie każdego gracza!

We wtorek natomiast - w ramach 2. i 3. rundy drabinki przegranych - odbędą się cztery spotkania pozostałych zespołów walczących o grę w dalszym etapie. Zamknięte kwalifikacje zakończy finałowe spotkanie drabinki przegranych. Zwycięzca starcia Styl Dunów - Tarczyński Protein Team (g. 16:00) zagra o godz. 19:00 z PGE Turów Zgorzelec, natomiast triumfator AVEZ Esport - Dr Pepper Team (g. 16:00) w tym samym czasie podejmie się Illuminar Gaming. Wszystkie mecze odbywają się w systemie BO3, czyli do dwóch wygranych rund (maksymalnie trzy mapy).

Granerud wygrał! Już nikt mu tego nie zabierze. Granerud wygrał! Już nikt mu tego nie zabierze. "Wszystko dogadane"

Faza zasadnicza ESL mistrzostw Polski Wiosna 2021 w CS:GO rozpocznie się w dniach 8-9 marca i zakończy 3-4 maja. Po dziewięciu tygodniach odbędzie się faza play off. Plan turnieju wygląda następująco: 

  • 7 maja - Pierwsza runda play-off (#5 vs #8 oraz #7 vs #6)
  • 8 maja - Druga runda play-off (#3 vs #4 oraz mecz wygranych z rundy pierwszej)
  • 9 maja – mecz decydujący o ostatnim miejscu w półfinale
 

Półfinał mistrzostw Polski w Counter Strike'a: Global Offensive odbędzie się 15 maja, natomiast wielki finał zaplanowano na 16 maja. Uczestnicy turnieju rywalizują o pulę nagród, która wyniesie 50 tys. złotych. Dodatkowo zwycięzca zapewni sobie awans do National Championship Playoffs, w którym można dostać slota w play-in ESL One Cologne lub DH Masters. Wszystkie spotkania transmitowane są wraz z polskim komentarzem w serwisie Twitch przez kanał ESL.TV Polska.

Więcej o: