Kiedy i gdzie oglądać ESL mistrzostwa Polski? Imponujący plan zawodów

ESL Mistrzostwa Polski to najdłużej działający i najbardziej prestiżowy polski cykl rozgrywek esportowych. Po otwartych kwalifikacjach w CS:GO przyszła pora na zamkniętą rywalizację 12 drużyn, z których cztery awansują do fazy zasadniczej. Rozgrywki odbędą się w dniach 1-2 marca.

Otwarte eliminacje ESL mistrzostw Polski Wiosna 2021 odbyły się 20-21 (pierwsza tura) oraz 24-25 (druga tura) lutego. W poniedziałek wystartowały natomiast zamknięte kwalifikacje. Spotkania wyłoniły pierwsze dwa zespoły, które już zagwarantowały sobie grę w fazie zasadniczej. Są to: Anonymo Esports, HONORIS. Warto wspomnieć, że w składzie Anonymo występuje znany na scenie esportowej gracz, były zawodnik Virtus.pro - Janusz "Snax" Pogorzelski.

Zobacz wideo Niespodziewany kandydat do gry w kadrze. "Nigdy nie strzeliłem dwóch goli w meczu" [SEKCJA PIŁKARSKA #79]

ESL Mistrzostwa Polski 2021. Kto zagwarantuje sobie awans? Kto pożegna się z dalszymi rozgrywkami?

Z powodu pandemii koronawirusa wszystkie spotkania kwalifikacyjne ESL MP odbywają się online. W poniedziałek poza drużynami, które zapewniły sobie awans z 1. i 2. miejsca, kibice esportu poznali także zespoły bez szans na dalszy udział w turnieju. Z rozgrywek odpadły ekipy: CLEANTmix, Gloria Victoribus Clan, piratesports, WKS Śląsk Worcław Esports.

We wtorek natomiast - w ramach 2. i 3. rundy drabinki przegranych - odbędą się cztery spotkania pozostałych zespołów walczących o grę w dalszym etapie. Zamknięte kwalifikacje zakończy finałowe spotkanie drabinki przegranych. Zwycięzca starcia Styl Dunów - Tarczyński Protein Team (g. 16:00) zagra o godz. 19:00 z PGE Turów Zgorzelec, natomiast triumfator AVEZ Esport - Dr Pepper Team (g. 16:00) w tym samym czasie podejmie się Illuminar Gaming. Wszystkie mecze odbywają się w systemie BO3, czyli do dwóch wygranych rund (maksymalnie trzy mapy).

Faza zasadnicza ESL mistrzostw Polski Wiosna 2021 w CS:GO rozpocznie się w dniach 8-9 marca i zakończy 3-4 maja. Po dziewięciu tygodniach odbędzie się faza play off. Plan turnieju wygląda następująco: 

  • 7 maja - Pierwsza runda play-off (#5 vs #8 oraz #7 vs #6)
  • 8 maja - Druga runda play-off (#3 vs #4 oraz mecz wygranych z rundy pierwszej)
  • 9 maja – mecz decydujący o ostatnim miejscu w półfinale
 

Półfinał mistrzostw Polski w Counter Strike'a: Global Offensive odbędzie się 15 maja, natomiast wielki finał zaplanowano na 16 maja. Uczestnicy turnieju rywalizują o pulę nagród, która wyniesie 50 tys. złotych. Dodatkowo zwycięzca zapewni sobie awans do National Championship Playoffs, w którym można dostać slota w play-in ESL One Cologne lub DH Masters. Wszystkie spotkania transmitowane są wraz z polskim komentarzem w serwisie Twitch przez kanał ESL.TV Polska.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.