Niepokonany w 15-latek wreszcie przegrał mecz w FIFA 21! Druzgocąca porażka w amatorskim turnieju

15-letni fenomen gry FIFA 21, Duńczyk Anders Vejrgang, wreszcie znalazł swojego pogromcę! Zawodnik sekcji esportowej RB Lipsk, który w FUT Champions ma nieprawdopodobny bilans 510-0, doznał porażki na jednym z amatorskich turniejów.

Vejrgang, który ze względu na zbyt młody wiek nie może brać udziału w żadnych oficjalnych zawodach, wystąpił w nieoficjalnym turnieju Blacki Cup, w którym, ku zaskoczeniu wszystkich, nie wygrał. Lepszy od niego okazał się Mert "iMertAL" Altintop, który zwyciężył w imponującym stylu. Turek pokonał Duńczyka aż 7:2!

Zobacz wideo Historia serii FIFA - od Świerczewskiego do Mbappe

Dzięki temu to właśnie na konto Altintopa trafiło 800 euro, podczas gdy Vejrgang musiał zadowolić się kwotą 300 euro. Młody zawodnik RB Lipsk powetował sobie tę porażkę dzień później, zwyciężając w kolejnej edycji turnieju. 

15-letni fenomen

Vejrgang ma już ponad 500 tysięcy obserwujących na Twitchu. Cały esportowy świat z podziwem ogląda wyczyny młodego Duńczyka w grze FIFA 21, który pokonuje każdego przeciwnika, który stanie mu na drodze. Po raz pierwszy głośno się o nim zrobiło, gdy przekraczał setkę wygranych meczów. Już wtedy ten wynik wydawał się imponujący.

Andres Vejrgang z RB Lipsk15-letni Anders Vejrgang nie przestaje zadziwiać. Król. 510-0

Zawodnik esportowej odnogi RB Lipsk, czyli RBLZ Gaming potrzebuje jeszcze roku, aby móc startować w esportowych zawodach. Na razie skupia się tylko na lidze weekendowej. - Jestem bardzo ambitny i liga weekendowa będzie moją konkurencją tak długo, jak nie wolno brać mi udziału w międzynarodowych, profesjonalnych turniejach - mówił zawodnik w rozmowie ze SPORTbible.

W większości spotkań styl Duńczyka jest bardzo ofensywny. Stawia bardzo wysoki pressing, używa wielu sztuczek technicznych i zdobywa wiele bramek. Jednak w ten weekend zdarzyło się również, że grał na czas, usypiał przeciwników podaniami, żeby pod koniec meczu postawić kropkę nad "i". To wszystko sprawia, że 15-letni gracz jest prawdziwym fenomenem, a już za rok z pewnością podbije zawodową scenę.

Więcej o: