Zamknięcie granic wywołało problemy w esporcie. "Czekaliśmy z niecierpliwością"

Tydzień temu francuski premier, Jean Castex, ogłosił zamknięcie granic dla osób spoza Unii Europejskiej. To spowodowało, że turniej Rainbow Six Siege - Six Invitational 2021 nie odbędzie się w zaplanowanym terminie.

Tegoroczny Six Invitational miał się odbyć offline, czyli gracze mieli przyjechać do Paryża, gdzie rywalizacja odbywałaby się z jednego studia. Okazuje się, że z powodu obostrzeń wprowadzonych przez francuski rząd, nie ma szans, aby turniej w najbliższym czasie odbył się w takiej formule, nawet przy zastosowaniu bardzo surowych środków sanitarnych.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

"Czekaliśmy z niecierpliwością"

Ubisoft, producent gry, jest w trakcie poszukiwań nowego terminu dla popularnego turnieju. - Dla nas Six Invitational to święto społeczności Siege, wymagające, aby mecze były prawdziwie międzynarodowymi rozgrywkami. Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na pojedynek regionów i zakończenie wyścigu o Six Invitational, w którym w sezonie 2020 brały udział wszystkie zespoły w każdym z regionów. Ze względu na lokalizację serwerów i aby zapewnić najwyższą uczciwość rywalizacji, turniej może się odbyć tylko wtedy, gdy zespoły będą przebywać w tej samej, fizycznej lokalizacji - możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu.

Jednemu Polakowi na MŚ w piłce ręcznej oberwało się najbardziej. Jednemu Polakowi na MŚ w piłce ręcznej oberwało się najbardziej. "Nie rozumiem"

W turnieju miały wziąć udział tan znane organizacje jak G2 Esports, MiBR, Virtus.pro, Ninjas in Pyjamas czy Cloud9. Ostatni wielki turniej Rainbow Six Siege odbył się w listopadzie zeszłego roku. Wtedy Team SoloMid pokonał w finale November Six Major ekipę Spacestation Gaming 3:1. Zwycięzcy zgarnęli 62,5 tys. dolarów. Co ciekawe, zespoły te spotkały się już wcześniej w finale górnej drabinki. Wtedy górą było Spacestation.

Wyciekły nowe stroje Legii WarszawaWyciekły nowe stroje Legii Warszawa. Klub pozwie firmę? "Najłatwiejsze pieniądze w 2021"

Nie wiadomo jeszcze kiedy odbędzie Six Invitational 2021. Jedno jest pewne - organizatorzy będą chcieli, aby z powodów technicznych wydarzenie odbyło się offline.

Hubert Hurkacz w meczu z Sebastianem Kordą. Delray Beach Open, USA, 13 stycznia 2021Maraton Hurkacza w Melbourne! Znalazł się mocny na Polaka. Koniec fantastycznej serii