Innocent i Kylar najlepszym duetem. Weterani także zaszli daleko!

To był jeden z lepiej obsadzonych turniejów w ostatnich miesiącach. x-kom Dell 2v2 Showdown zakończył się zwycięstwem duetu reprezentującego Anonymo - Pawła "innocenta" Mocka i Kacpra "Kylara" Walukiewicza.

W puli turnieju CS:GO znalazło się 50 tysięcy złotych. Wśród zaproszonych duetów byli m.in. Filip "NEO" Kubski i Wiktor "TaZ" Wojtas czy Janusz "Snax" Pogorzelski i Jarosław "Pasha" Jarząbkowski. Jednak to Innocent oraz Kylar okazali się najlepsi.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

"Pierwsze trzy rundy grałem bez myszki"

Przez pierwszy, bardzo długi dzień turnieju przebrnęły cztery ekipy. Innocent i Kylar, GruBy i Markoś, Michu i Dycha oraz Pasha i Snax. Ostatni duet nie był faworytem do wyjścia z grupy, ale pokazał, że mimo to, iż już kilka lat minęło od ich wspólnej gry, to potrafią jeszcze razem młodszych kolegów pokonać.

Michał Probierz, trener CracoviiNiespodziewany zwrot akcji! Cracovia nie puści Probierza! Jest inne rozwiązanie

Półfinałowa rywalizacja wyłoniła dwóch finalistów. Innocent i Kylar zmierzyli się z GruBym i Markosiem, których droga do turnieju wiodła przez otwarte kwalifikacje. Mimo to, dotarli aż do samego finału i walczyli o główną nagrodę. Tam niestety najpierw przegrali na aim mapie, a następnie na Inferno. Chociaż trzeba przyznać, ze emocje towarzyszyły wszystkim do końca, bo o wyniku drugiej mapy zadecydowała dogrywka.

Co ciekawe, duet z Anonymo niezbyt lubi grać na tej mapie - Pięć procent winrate'u na Inferno przez cały rok bardzo na to wpłynęło - śmiał się po meczu Kacper "Kylar" Walukiewicz. W dobrym humorze był również Paweł "innocent" Mocek, który sobie zażartował, że pierwsze trzy rundy zagrał bez myszki.

Koce ogrzewające zawodników w WillingenTo była antyreklama skoków! Dlaczego FIS tak ciągnął konkurs? Powód jest prozaiczny

Trzecie miejsce trafiło do Michała "Michu" Mullera i Pawła "Dycha" Dychy, a tuż za podium znaleźli się już wcześniej wspominani Pasha i Snax. x-kom Dell 2v2 Showdown to pierwszy od dawna turniej offline w polskim Counter Strike'u. Zainteresowanie oficjalną transmisją, która była śledzona w niektórych momentach prawie przez 10 tysięcy widzów, pokazuje jak bardzo esportowej społeczności brakowało tego typu wydarzeń.

Podbeskidzie - Legia (1:0)Sensacja w Bielsku-Białej! Podbeskidzie pokonuje Legię po kuriozalnym golu [WIDEO]