Dwukrotny mistrz świata w piłce ręcznej wchodzi w świat esportu. Imponujący życiorys

Bruno Martini, był reprezentant Francji w piłce ręcznej zdecydował się na całkiem nowy krok w swojej karierze zawodowej. Ostatnio został ogłoszony nowym dyrektorem generalnym we francuskim Team Vitality.

Poprzednio, przez osiem lat, pełnił podobną rolę w drużynie piłki ręcznej PSG, która w tym czasie sięgnęła po 17 tytułów i pobiła wiele krajowych oraz międzynarodowych rekordów.

Zobacz wideo Transferowa szufla na polskiej scenie CS:GO

"Szukaliśmy zawodowych sportowców z doświadczeniem"

- Wiele czynników wpływa na wyniki zespołów - duch drużyny, kondycja, zdrowie psychiczne. Jednak najważniejsze jest to, że nasi zawodnicy są przekonani, że dzięki temu będą lepiej grać zarówno indywidualnie jak i jako zespół. To moja pierwsza praca w esporcie i jestem pod ogromnym wrażeniem marki Team Vitality i infrastruktury jaką posiadają. Jestem bardzo podekscytowany nowym wyzwaniem, jakim będzie przeniesienie mojego doświadczenia w budowaniu struktur wokół profesjonalnych sportowców do świata esportu - powiedział Martini.

Bartosz Salamon podczas meczu na stadionie Olimpico w Rzymie w 2018 roku (fot. Shutterstock) Był w Milanie, obserwowała go Barcelona, a teraz debiutuje w ekstraklasie. Transfer roku?

- Szukałem byłych zawodowych sportowców z doświadczeniem w zarządzaniu i cieszę się, że znalazłem kogoś z tak imponującym życiorysem jak Bruno. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć co wniesie do Team Vitality - mówi Fabien "Neo" Devide, prezes i współzałożyciel organizacji.

Sztab szkoleniowy Zagłębia nakazuje Djordje Crnomarkoviciowi złapanie żółtej kartki. Kamery uchwyciły zachowanie sztabu Zagłębia Lubin. Crnomarković miał celowo dostać żółtą kartkę [WIDEO]

Vitality ma swoją siedzibę w Paryżu. W tym samym mieście mieszka również Bruno Martini. Nowy dyrektor generalny będzie zatem dojeżdżać ze stolicy Francji do Berlina, aby widzieć występy zespołów League of Legends w ligach LEC oraz LFL. Będzie również podróżował wraz z zespołem Counter Strike'a, który gra w większości najważniejszych turniejów w całym sezonie.

Corentin Tolisso będzie miał kłopoty przez zrobienie sobie tatuażu Piłkarz Bayernu Monachium zrobił sobie tatuaż. Teraz czekają go poważne kłopoty

Więcej o: