Turniej pełen esportowych gwiazd. Każdy może się z nimi zmierzyć!

Końcówka stycznia będzie gorącym okresem dla wszystkich fanów Counter Strike'a. W weekend 30-31 stycznia na serwerze zameldują się duety złożone z popularnych graczy, którzy zawalczą w turnieju x-kom dell 2v2 Showdown o 50 tysięcy złotych.

W rywalizacji udział weźmie osiem par. Sześć z nich dostanie specjalne zaproszenia, ale o dwa pozostałe miejsca może zawalczyć każdy w otwartych kwalifikacjach, które rozpoczną się już 22 stycznia!

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

Gwiazdy zagrają 2 vs 2

Szóstą zaproszoną ekipę stworzą Michał "MICHU" Muller oraz Paweł "dycha" Dycha. Wcześniej organizatorzy poinformowali, że pary stworzą Damian "Furlan" Kisłowski oraz Maciej "F1KU" Miklas z x-kom AGO, Filip "NEO Kubski i Kamil "reiko" Cegiełko z HONORIS, Paweł "innocent" Mocek i Kacper "Kylar" Walukiewicz z Anonymo Esports, Grzegorz "SZPERO" Dziamałek i Patryk "Ponczek" Wites z Wisły All in! Games Kraków oraz Janusz "Snax" Pogorzelski i Jarosław "Pasha" Jarząbkowski, którzy kiedyś razem grali w barwach słynnego Virtus.pro.

Jerzy BrzęczekWłosi wskazują następcę Brzęczka. "Był kontakt z PZPN-em. Sensacyjna plotka potwierdzona"

W kwalifikacjach, które rozpoczną się już 22 stycznia również nie zabraknie znanych na scenie nicków. O awans do turnieju powalczą m.in. Gruby i Markoś, PAGO i Sany, Mouz i Notice, czy PRISM z Crityourface. Zapisy nadal trwają, więc prawdopodobnie doczekamy się jeszcze większej liczby zaskakujących nazwisk. Warto podkreślić, że zaplanowano oddzielną rywalizację dla drużyn żeńskich. Łącznie w eliminacjach może wystąpić 256 drużyn.

Mecz piłki ręcznej Polska - Hiszpania na Mistrzostwach Świata w Egipcie, 17.01.2021"Sędzia dał kary Polakom z kapelusza. Niestety, takie sędziowanie. Trzeba skupić się na Brazylii". Polacy walczą o awans

Drużyny zaproszone do turnieju głównego:

  • Damian "Furlan" Kisłowski oraz Maciej "F1KU" Miklas
  • Filip "NEO Kubski i Kamil "reiko" Cegiełko
  • Paweł "innocent" Mocek i Kacper "Kylar" Walukiewicz
  • Grzegorz "SZPERO" Dziamałek i Patryk "Ponczek" Wites
  • Janusz "Snax" Pogorzelski i Jarosław "Pasha" Jarząbkowski
  • Michał "MICHU" Muller i Paweł "dycha" Dycha

2 lutego 2010 roku trzej wspinacze: Włoch Simone Moro, Kazach Denis Urubko i Kanadyjczyk Cory Richard zdobyli niezdobyty do tej pory zimą ośmiotysięcznik w Karakorum Gasherbrum II (8035 m n.p.m.)"Twoja słabość to żadna wymówka". Kontrowersje po sukcesie Nepalczyków na K2