Streamer pobił absolutny rekord. Dlaczego oglądało go ponad dwa mln widzów?

David Cánovas Martinez, czyli znany na YouTubie i Twitchu TheGrefg pobił absolutny rekord tej drugiej platformy. Ponad dwa miliony widzów obserwowało jak Hiszpan zapowiada swój skin do znanej gry battle royale - Fortnite.

Fortnite to gra, którą można porównać do Igrzysk Śmierci. Setka postaci ląduje na wyspie, wygrywa ten, który najdłużej przetrwa. Zawodnicy mogą również grać w zespołach. Gra od kilku lat robi furorę na całym świecie. TheGrefg dołączył do innych znanych streamerów, którzy będą posiadali swoją podobiznę w grze.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

2,4 miliona widzów jednocześnie

Ta liczba może budzić szacunek, bowiem poprzednio ten rekord należał do bardzo popularnego Richard Tyler Blevins, czyli Ninjy, który pod koniec 2018 roku streamował ze znanym kanadyjskim raperem Aubrayem "Drake" Grahamem. Wtedy jednak na transmisji zgromadziło się maksymalnie ponad 600 tysięcy widzów, zatem rekord został pobity czterokrotnie. Ponad milion widzów zgromadziły również transmisje Sony z prezentacji PlayStation 5 oraz ELEAGUETV.

Kyrie Irving zniknął, bo jest przygnębiony szturmem na Kapitol?Twierdził, że ziemia jest płaska, teraz gwiazda NBA zniknęła przez szturm na Kapitol

Skórka TheGrefga ma nawiązywać do Dragon Balla, najsłynniejszej serii anime na świecie. Wirtualna postać jest w kolorach czerwonym i żółtym. Wraz z ewolucją w grze będzie się zmieniać, podobnie jak Goku i inne postacie ze znanej bajki. Skin ma się pojawić w grze na przełomie 16 i 17 stycznia i będzie dostępny w cenie 2000 lub 3000 V-dolców, czyli oficjalnej waluty gry. 1000 V-dolców to około 32 zł, zatem łatwo przeliczyć, że cena skórki będzie w granicach 60-90 zł.

Rio Ferdinand"Piłkarze naczytali się, że wymaz pobierają z mózgu". Były reprezentant Anglii zrobił na tym interes