Szachy robią furorę na Twitchu. Rusza wirtualny turniej

Popularność "Gambitu Królowej" przyniosła szachom wiele dobrego. Tym razem w szachy postanowiło zagrać środowisko esportowe. Przez cały weekend 32 zawodników zawalczy w turnieju w ramach akcji FerieBezNudy.

Szachy istnieją od lat 70. VI wieku i cały czas nam towarzyszą. Teraz zawładnęły sercami wielu esportowych streamerów, którzy wraz ze znajomymi grają online. W rozgrywkach wystąpią m.in. Tuttek, Veggie, Rybson, Cinkrof, Arquel, Saju, Czekolad, Kubon i wielu innych.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive!

Uczniowie nie będą się nudzić

Trzeba podkreślić, że szachy na dobre weszły do esportowego mainstreamu. Magnus Carlsen, najlepszy szachista na świecie, jest notowany na popularnym portalu esportsearnings.com, który klasyfikuje esportowców po zarobkach z turniejowych puli. Z resztą, Polak, Jan-Krzysztof Duda również znajduje się w tym zestawieniu. Szachy przez pandemię koronawirusa przeniosły się do internetu, a wielu popularnych streamerów na Twitchu zaczęło transmitować swoje pojedynki, rozgrywane przy pomocy takich portali jak chess.com.

Zmiana w programie skoków w Titisee-Neustadt. Pierwsze takie zawody PŚ od 2009. Gdzie obejrzeć? [TRANSMISJA]Zmiana w programie skoków w Titisee-Neustadt. Pierwsze takie zawody PŚ od 2009. Gdzie obejrzeć? [TRANSMISJA]

FerieBezNudy to nie tylko szachy. W drugim tygodniu akcji zobaczymy wiele innych aktywności związanych z esportem. Nervarien i Kubon będą mówić o tym jak dobrze grać w League of Legends, Michał "MICHU" Muller odpowie na pytania fanów, a popularny Ewron opowie o swojej pasji związanej z Fortnitem i Minecraftem.

Media: Bartosz Salamon po 13 latach wraca do Polski. Hitowy transfer w EkstraklasieMedia: Bartosz Salamon po 13 latach wraca do Polski. Hitowy transfer w Ekstraklasie

Tydzień drugi:

Poniedziałek, 11.01 godz. 18:00 - Fortnite moją pasją z Ewronem

Wtorek, 12.01 godz. 14:00 - Kosmiczne Zajęcia z Astrofazą

Środa, 13.01 godz. 18:00 - Kwadratowa Akademia Minecraft z Ewronem

Czwartek, 14.01 godz. 14:00 - Jak być poprawnym graczem w LOL-a z Nervarienen

Czwartek, 14.01 godz. 16:00 - Jak być poprawnym graczem w LOL-a Kubonen

Piątek, 15.01 godz. 14:00 - Akademia taktyczna w FIFIE

Sobota, 16.01 godz. 14:00 - Konkurs wiedzy o esporcie + Q&A z Michałem “MICHU” Müllerem

Niedziela, 17.01 godz. 14:00 - Finał turnieju szachowego

Transmisję z turnieju będzie można obserwować na stronie FerieBezNudy.pl.

Gianluca Mancini i Arkadiusz Milik"Klub jest obrażony. Ostatecznie rezygnuje z Milika". A Cassano chwali Polaka