PZPN ogłosił nowe rozgrywki! Wirtualny Puchar Polski dla wszystkich zarejestrowanych w strukturach

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił, że już w grudniu rozpoczną się rozgrywki ePucharu Polski. W turnieju będą mogły wziąć udział wszystkie kluby zarejestrowane w strukturach PZPN.

Zwycięzcy rozgrywek zostaną zaproszeni do udziału w zamkniętych kwalifikacjach, które wyłonią reprezentantów Polski w eFutbolu. Zapisy potrwają do 11 grudnia.

Zobacz wideo

Każda drużyna ma szansę wygrać

ePuchar Polski to tak naprawdę dwa turnieje - jeden w grze EA Sports, FIFA 21, zaś drugi w eFootball PES 2021, wydawanym przez Konami. Turniej dedykowany jest wszystkim ekipom w Polsce niezależnie od szczebla rozgrywkowego. Mogą w nim wziąć udział również ekipy z Centralnej Ligi Juniorów, lig kobiecych, futsalu oraz beach soccera.

Wstydliwy występ Lecha i niezrozumiała decyzja trenera. LE? A po co to komu?Wstydliwy występ Lecha i niezrozumiała decyzja trenera. LE? A po co to komu?

W rozgrywkach mogą wziąć udział zawodnicy wskazani przez kluby. Zwycięzcy turniejów ePucharu Polski będą mieli możliwość walki o miejsce w reprezentacji Polski, która w przyszłym roku weźmie udział w mistrzostwach Europy UEFA eEuro 2021 oraz mistrzostwach świata FIFA eNations Cup.

Turniej FIFA 21 odbędzie się w trybie FIFA Ultimate Team, w którym będzie można korzystać wyłącznie z polskich kart. Pojedynki zostaną rozegrane w formie BO2, czyli zwycięzcę poznamy po dwóch rozegranych spotkaniach. Turniej PES 2021 odbędzie się w trybie Co-op Online, gdzie będzie można korzystać tylko z reprezentacji Polski. Mecze będą rozgrywane również w formacie BO2, ale drużyny będą składać się z par.

Robert Lewandowski i Cezary KucharskiKucharski atakuje Roberta Lewandowskiego. "Głupota podszyta poczuciem bezkarności"