Drużyna piłkarza Realu Madryt zagra w polskim turnieju! Ale to nie oni są faworytami

W przyszłym tygodniu odbędzie się turniej CS:GO - Esport Tour PRO Winter. Byłyby to kolejne rozgrywki jakich pełno, gdyby nie fakt, że wystąpi w nich zespół defensywnego pomocnika Realu Madryt, Casemiro.

Pod koniec października Brazylijczyk ogłosił utworzenie esportowej organizacji. Podążył on śladem wielu innych znanych piłkarzy, którzy również zdecydowali się wejść w świat gamingu. Jednak niewielu z nich zdecydowało się na ekipę CS:GO. Dominowały tutaj takie gry jak FIFA, Fortnite czy Rocket League.

Zobacz wideo

"Chcę by byli najlepsi!"

- Ten zespół powstał przez moje hobby, które naprawdę lubię. Chciałem wznieść to na profesjonalny poziom i tak samo jak w mojej piłkarskiej karierze, chcę aby byli najlepsi. Wiem, że stworzenie zespołu i zdobywanie tytułów zajmie nam trochę czasu i będzie wymagało dużo pracy, ale mam nadzieję, że zarówno gracze, jak i fani, polubią ten projekt - powiedział wtedy Casemiro dla portalu HLTV. 

Robert Lewandowski i Cezary KucharskiKucharski atakuje Roberta Lewandowskiego. "Głupota podszyta poczuciem bezkarności"

Na razie przed nimi szansa, aby stać się najlepszą drużyną Esport Tour PRO Winter. Oprócz Case Esport, na serwerach zamelduje się ekipa legend światowego CS:GO, Filipa "NEO" Kubskiego oraz Wiktora "TaZa" Wojtasa, czyli Honoris, a także zespół młodych, zdolnych zawodników Liquid Biceps pod opieką znanego gracza na całym świecie - Jarosława Pashy Jarząbkowskiego. W stawce znalazła się również ekipa popularnego streamera Piotra "Izaka" Skowyrskiego - Izako Boars, Actina PACT, Pompa Team i M1 Gaming. Faworytem jednak wydaje się być świetnie prosperująca ukraińska formacja NAVI Junior.

Wstydliwy występ Lecha i niezrozumiała decyzja trenera. LE? A po co to komu?Wstydliwy występ Lecha i niezrozumiała decyzja trenera. LE? A po co to komu?