Półfinał ciekawszy niż finał? W weekend poznamy zwycięzcę Polskiej Ligi Esportowej!

Drabinka turnieju Counter Strike: Global Offensive prezentuje się naprawdę ciekawie. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że zwycięzcą całych rozgrywek zostanie zespół z jej górnej części.

To będzie niezwykle ciekawy weekend dla fanów polskiego Counter Strike'a. Zapowiada się wiele ciekawych spotkań, a już w półfinale rozgrywek możemy zobaczyć rewanż za finał ESL Mistrzostw Polski.

Zobacz wideo

Półfinał przedwczesnym finałem?

W piątkowych meczach ćwierćfinałowych zmierzą się zespoły Izako Boars oraz Wisły Kraków, a także AVEZ i Honoris. W tym pierwszym starciu faworytem wydaje się być Wisła Kraków, która jeszcze niedawno walczyła o awans do ESL Pro League (odpowiednik piłkarskiej Ligi Mistrzów). Niestety ekipa SZPERA nie zdołała zapewnić sobie miejsca w prestiżowych rozgrywkach. Gracze Białej Gwiazdy w trakcie fazy zasadniczej również radzili sobie przeciętnie, ale play-offy rządzą się swoimi prawami i prawdopodobnie zobaczymy dzisiaj całkiem inną Wisłę.

Finały Polskiej Ligi Esportowej zostaną przetłumaczone na język migowy.Zawody esportowe z tłumaczeniem na język migowy? Polacy robią to jako pierwsi!

Jednak Izako Boars na pewno nie zamierza się poddać. Ekipa Piotra "Izaka" Skowyrskiego nie raz już pokazywała, że stać ją na niespodziankę, m.in. pokonując w trzeciej kolejce rozgrywek swoich dzisiejszych przeciwników. Zwycięzca tego spotkania awansuje do półfinału, w którym rozstawione jest już Illuminar Gaming - świeżo upieczony mistrz Polski.

Drabinka fazy finałowej Polskiej Ligi EsportowejDrabinka fazy finałowej Polskiej Ligi Esportowej fot. PLE

W drugim spotkaniu zmierzą się dwie ekipy z problemami. AVEZ z nowym zawodnikiem nadal próbuje złapać odpowiedni rytm. HONORIS od dawna szuka formy, a poza tym wydaje się mieć patent na przeciwnika, bowiem w fazie zasadniczej to właśnie ekipa Filipa "NEO" Kubskiego zabrała cenne punkty drużynie AVEZ, co kosztowało ich rozstawienie w półfinale. W tym na zwycięzcę tego pojedynku czeka Actina PACT.

Robert Lewandowski i Cezary KucharskiKucharski atakuje Roberta Lewandowskiego. "Głupota podszyta poczuciem bezkarności"

Rywalizację najlepszych drużyn Polskiej Ligi Esportowej będzie można oglądać na antenie Polsat Games oraz na kanale tej stacji na platformie Twitch.

Więcej o: