Nowy format gamingowy na Sport.pl. eSekcja zadebiutuje w środę!

Czy zwykły gracz ma szanse wygrać z profesjonalnym zawodnikiem FIFA? Zobaczcie sami! Już w środę na Sport.pl i Gazeta.pl zadebiutuje "eSekcja", moduł gamingowy, będący nowym elementem formatu "Sekcja Piłkarska"!

W ramach eSekcji, goście ze świata gamingu w każdym odcinku razem z prowadzącym rozegrają mecz piłkarski w grze FIFA 21, dyskutując na temat wydarzeń w piłkarskim świecie. W pierwszym, pilotażowym odcinku prowadzonym przez dziennikarza Sport.pl, Dominika Wardzichowskiego, gościem był Miłosz "milosz93" Bogdanowski, profesjonalny zawodnik FIFA reprezentujący esportową dywizję Legii Warszawa oraz grający w eFutbolowej reprezentacji Polski. Panowie przed kamerą rozmawiali o na temat zbliżającego się meczu Polska - Holandia w ramach Ligi Narodów.

- Widzimy przyszłość w esporcie. Potwierdzeniem tego faktu jest nie tylko zwiększone zaangażowanie redakcyjne w tematy ze świata gamingu oraz esportowej rywalizacji. Chcemy jeszcze mocniej zaznaczyć naszą obecność w tej branży oraz przyciągnąć do esportu nowych odbiorców, dlatego zdecydowaliśmy się na stworzenie eSekcji. Nowy program sprawnie połączy dwa światy - piłkarski oraz esportowy. W końcu wielu fanów fanów piłki uwielbia ten rodzaj wirtualnej rywalizacji - mówi Maciej Kucharski, zastępca dyrektora Sport.pl.