Piłkarz Realu założył organizację esportową. "To moje hobby. Chcę by byli najlepsi"

Casemiro, defensywny pomocnik Realu Madryt, jest wielkim fanem Counter Strike'a. Teraz zrobił kolejny krok i postanowił utworzyć własną, profesjonalną ekipę.

Debiut CaseEsports odbędzie się 3 listopada w trakcie kwalifikacji do turnieju DreamHack Masters Winter. Nie wiadomo jeszcze w jakie inne gry będą grać reprezentanci nowej organizacji. Często jednak, z wiadomych przyczyn, organizacje znanych piłkarzy inwestują w takie gry jak FIFA czy Rocket League.

"Zdobywanie tytułów zajmie nam trochę czasu"

Casemiro to jeden z ważniejszych zawodników talii Zinedine'a Zidane'a. Po godzinach Brazylijczyk odpręża się przy taktycznej strzelance od Valve. W składzie zebrał byłych zawodników takich zespołów jak paiN Gaming, Tempo Storm, Furia Academy czy Imperial.

- Ten zespół powstał przez moje hobby, które naprawdę lubię. Chciałem wznieść to na profesjonalny poziom i tak samo jak w mojej piłkarskiej karierze, chcę aby byli najlepsi. Wiem, że stworzenie zespołu i zdobywanie tytułów zajmie nam trochę czasu i będzie wymagało dużo pracy, ale mam nadzieję, że zarówno gracze, jak i fani, polubią ten projekt - powiedział Casemiro dla portalu HLTV.

Wszyscy go słyszeliśmy, ale większość z nas prawdopodobnie nigdy nie widziała. To Andrew Anthony mówi słynne 'EA Sports. It's in the game!'.Słyszymy go zawsze, gdy włączamy FIFĘ. "Nagrałem to za darmo. Myślałem, że nigdy nie usłyszę"

Wbrew pozorom sportowcy zakładający własne organizacje to żadna nowość. Ostatnio na ten ruch zdecydowali się m.in. Sergio Aguero czy Thibout Courtois i Borja Valero, którzy poszli o krok dalej i kupili również klub piłkarski. Oprócz tego, głośno było o ostatniej umowie Davida Beckhama z Guild Esports, którego były reprezentant Anglii jest inwestorem. Od dawna swoją organizację ma za to obecny piłkarz Barcelony, Antoine Griezmann.

Masz ciekawy temat związany z esportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl.