HONORIS szuka formy, a AVEZ zawodnika. Dzisiaj rusza trzecia kolejka Polskiej Ligi Esportowej!

Kolejny maraton z Dywizją Mistrzowską Polskiej Ligi Esportowej rozpocznie się dość nietypowo, bo o godzinie 21:00. Zapowiada się niezwykle ciekawe spotkanie, w którym zmierzą się dwie ekipy walczące również z własnymi problemami.

Zanim na serwerze pojawią się najlepsze ekipy w Polsce, o 18:00 obejrzymy wyjątkowo spotkanie LOTTO Dywizji Profesjonalnej, w którym zmierzą się drużyny Dr Pepper Team i piratesports. O tej porze miał się odbyć pojedynek Actina PACT vs Liquid Biceps, ale zostanie on rozegrany w późniejszym terminie.

Zobacz wideo

AVEZ z testowanym zawodnikiem

Ośmiornice po odejściu Pawła "byaliego" Bielińskiego szukają zawodnika, który wcieli się w rolę piątego, brakującego ogniwa. Tutaj swojej szansy może upatrywać ekipa HONORIS. Ta, w przeciwieństwie do swoich przeciwników, w ostatnim czasie oficjalnie domknęła swój skład. Jednak zespół dwóch legend Counter Strike'a od początku swojego istnienia nie może złapać odpowiedniej formy. - Każe spotkanie jest dla nas równie ważne, tym bardziej, że walczymy o wyjście z pioziomu jednego punktu. AVEZ to dobry, ambitny zespół, ale na szczęście niezrażony zespół HONORIS walczy, mimo niesprzyjających wiatrów - mówi Filip "NEO" Kubski w wypowiedzi dla Polskiej Ligi Esportowej.

W pierwszym spotkaniu podczas czwartkowych zmagań zobaczymy Illuminar Gaming oraz Pompa Team. Ta pierwsza ekipa jest liderem Dywizji Mistrzowskiej i z pewnością będzie chciała udowodnić, że dzieje się tak nie przez przypadek. Zespół Janusza "Snaxa" Pogorzelskiego, byłego zawodnika legendarnego Virtus.pro jest na fali wznoszącej i jeżeli będzie w optymalnej formie, powinien bez problemu sobie poradzić z Pompą. Drużyna popularnego YouTubera Isamu pokazała w ostatnim czasie jednak, że stać ją na niespodziankę. Wygrana mapa przeciwko Wiśle Kraków na trainie - dokładnie na tej samej mapie, na której wcześniej Pompa uległa graczom Białej Gwiazdy 0:16 - pokazuje jak silny mentalnie jest to zespół. Pompa nie czuje zbędnego respektu przed teoretycznie lepszymi zespołami. Element zaskoczenia i ta pozytywna bezczelność mogą właśnie sprawić, że Illuminar będzie miało kłopoty. Dużo będzie na pewno zależeć od wyboru map. - To jak dobrze sobie radzą na mapach typu Train, Vertigo, Nuke, czyli na tych komunikacyjnie mocno wymagających, może świadczyć o tym, że komunikacja w tym zespole działa całkiem nieźle. Chętnie bym posłuchał ich rozmów na Teamspeaku - mówi Olek "Vuzzey" Kłos, komentator CS:GO, który miał okazję komentować ostatni mecz Pompy w Polskiej Lidze Esportowej.

Na deser kibice dostaną pojedynek Izako Boars i Wisły Kraków. Dziki z każdym tygodniem czynią coraz większy progres. Mieszanka młodości z doświadczeniem zaczyna dreptać po piętach najlepszym polskim drużynom i tak też może byc w tym przypadku. Co prawda Wisła jest w świetnej formie, ale zdarzają jej się słabsze mapy, tak jak w wypadku zeszłotygodniowego pojedynku przeciwko Pompie. Ekipa Izaka jak przystało na stosunkowo młody zespół, również nie jest jeszcze na pewno stabilnym zespołem. Pokazały to spotkania przeciwko Honoris oraz Actinie PACT. Szczególnie w tym drugim meczu podopieczni Bartosza "Hypera" Wolnego porażki mogą upatrywać tylko w swojej grze. Szykuje nam się wyrównane spotkanie!

Terminarz trzeciej kolejki Polskiej Ligi Esportowej.Terminarz trzeciej kolejki Polskiej Ligi Esportowej. fot. PLE

Masz ciekawy temat związany z esportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl.