Sergio Aguero założył nowy zespół. Podąża drogą Griezmanna i Courtois

Napastnik Manchesteru City dał się poznać w 2020 roku z gamingowej strony. Teraz dołącza do grona profesjonalnych piłkarzy, którzy wkroczyli w świat esportu.

Nowa organizacja esportowa nazywa się KRÜ Esports. Gwiazda argentyńskiej piłki ma w niej pełnić rolę dyrektora generalnego i założyciela. To nie pierwszy kontakt Aguero z esportem, który prowadzi transmisje na swoim kanale na twitch, gdzie gra między innymi w FIFĘ 21, F1 2020 czy Fall Guysa.

Zobacz wideo

Aguero dzwonił na streamach do Messiego

Piłkarz Manchesteru City ma już za sobą występ w oficjalnym wirtualnym GP Hiszpanii w F1. Reprezentował wtedy barwy ekipy Red Bulla, a jego kolegą z teamu w tym wyścigu był Alex Albon. Aguero na swoim streamie nie tylko gra. Zdarzało się, że dzwonił do swoich znanych kolegów z reprezentacji czy klubu, w tym m.in. do Leo Messiego.

Nie wiadomo na razie zbyt wiele na temat struktur esportowej organizacji. Nie wiemy jakie gry zobaczymy w KRU. Jednak jeżeli Argentyńczyk podąży śladami innych kolegów piłkarzy, takich jak Antoine Griezmann czy Thibaut Courtois, to naturalne wydają się dywizje FIFA czy Rocket League. KRU będzie firmą zarejestrowaną w Argentynie oraz Barcelonie. - Wraz z KRU dążymy do stworzenia rodziny pasjonującej się grami, nie tylko złożonej z naszych graczy i streamerów, ale z całej naszej ekipy i społeczności, którą zbudujemy. Chcemy pozostawić ślad na scenie esportowej. Nie tylko w aspekcie zawodowym, sportowym czy komercyjnym, ale także w zmianie postrzegania gier wideo. Mając firmy zarejestrowane w Argentynie oraz w Barcelonie, będziemy chcieli być mostem łączącym różne regiony - możemy przeczytać na stronie internetowej organizacji.

Aguero nie jest pierwszym piłkarzem, który zaangażował się w esport. Nie tak dawno Thibaut Courtois i Borja Valero ogłosili założenie organizacji oraz przejęcie niewielkiego hiszpańskiego klubu piłkarskiego. Oprócz nich w gaming zaangażowali się Cesar Azpilicueta, Gareth Bale czy David Beckham, który stał się inwestorem powstającej właśnie wysokobudżetowej organizacji esportowej Guild Esports.

Masz ciekawy temat związany z esportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl.