Polacy organizują turniej dla czołowych europejskich zespołów VALORANT. Zagrają trzy esportowe ekipy z TOP10!

VALORANT to najnowszy taktyczny FPS od twórców League of Legends. Esport w tej grze dopiero raczkuje, ale z każdym dniem pojawiają się nowe inicjatywy. Teraz Polacy organizują turniej, w którym znajdziemy trzy czołowe, europejskie zespoły.

Wielu byłych zawodników CS:GO zdecydowało się przenieść na nową grę od Riot Games. Kilku z nich będziemy mieli okazję zobaczyć w trakcie drugiej edycji Valorant Challenge, transmitowanego w czterech językach - polskim, angielskim, tureckim i rosyjskim.

Zobacz wideo

Zeek walczy o kolejną wygraną

Wśród zaproszonych zespołów zobaczymy trzy polskie zespoły. Oprócz nich na serwerach zameldują się szwedzkie SKADE, tureckie Oxygen Esport i nolpenki w składzie z Aleksandrem "zeekiem" Zygmuntem, który jest jednym z najbardziej znanych zawodników Valorant w Polsce. Wcześniej reprezentował dywizję Fortnite x-kom AGO. Stawkę uzupełnił dwie drużyny z regionu CIS - ROX TEAM oraz flawless.

Cały turniej będzie transmitowany na kanale Twitch , a w rolę komentatorów wcielą się? Radek „mad1” Florkowski oraz Oskara „DerrFluffy” Formella. Oprócz nich w studiu zagoszczą Maciej "Luz" Bugaj oraz Bartosz "Hyper" Wolny w roli analityków. Transmisja turnieju zostanie przeprowadzona dla większej grupy fanów z całej Europy w czterech językach. Playoffy Valorant Challenge #2 będą realizowane oraz transmitowane ze specjalnego studia, znajdującego się w Trójmieście. Rozgrywki potrwają sześć dni, a pula nagród wyniesie tysiąc euro.

Masz ciekawy temat związany z esportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl.

Więcej o: