FIFA 21 straciła licencje na dwie czołowe reprezentacje. Wykupił je największy rywal

EA Sports straciło kolejne istotne licencje przed premierą gry FIFA 21. W piątek informowaliśmy, że w najnowszej odsłonie zabraknie m.in. AS Romy, a okazuje, że gracze nie będą mogli zobaczyć oryginalnych herbów i strojów reprezentacji Portugalii i Włoch.

Oficjalna premiera najnowszej odsłony gry z serii FIFA jest zaplanowana na 6 października. Im bliżej premiery, tym więcej informacji dotyczących zawartości gry otrzymujemy. Według najnowszych doniesień, EA Sports straciła oficjalną licencję reprezentacji Portugalii i Włoch. Na szczęście dla graczy, w przeciwieństwie do reprezentacji Brazylii i Holandii, w FIFA 21 będzie można grać Portugalczykami i Włochami, natomiast zabraknie ich oryginalnych herbów i strojów. Wszystko ze względu na fakt, że studio Konami, największy rywal EA Sports, wykupił prawa do licencji tych reprezentacji.

Zobacz wideo Najważniejsze zadanie Michniewicza. "Jeśli mu się nie uda, będzie miazga" [SEKCJA PIŁKARSKA #64]

EA Sports straciła licencję na wykorzystanie oryginalnych nazw kolejnych klubów

Brakujących licencji jest jednak coraz więcej. AS Roma zmieni się w Roma FC. To kolejny włoski klub, który pod własną nazwą nie pojawi się w serii gier FIFA. W poprzedniej edycji był to Juventus, który występował jako Piemonte Calcio. - Chcielibyśmy podziękować wszystkim w AS Roma za lata współpracy jako oficjalny partner zespołu w sportowych grach wideo. W EA Sports FIFA 21 i EA Sports FIFA 21 Ultimate Team zespół będzie nosił nazwę Roma FC, a klub, który rywalizować będzie na Stadionie Olympik, wyposażony zostanie w niestandardową odznakę. Wciąż będą w nim występować autentyczni gracze, a te zmiany nie wpłyną na ich umiejętności i grywalność drużyny - możemy przeczytać w komunikacie EA Sports.

AS Roma nie jest jedynym klubem, który nie będzie występował pod swoją oryginalną nazwą w grze FIFA 21. To samo spotkało również Spezię, FC Crotone, Boca Juniors i River Plate. W najnowszym symulatorze piłki nożnej będą się nazywać, kolejno: Roma FC, La Spezia, Crotone, Buenos Aires i Núñez. Wszystkie wymienione drużyny będą również miały zupełnie inne herby oraz stroje niż ma to miejsce w rzeczywistości. Tylko ich składy pozostaną bez zmian. Co ciekawe, zespoły argentyńskie w rozgrywkach Copa Libertadores będą grały pod oryginalnymi nazwami. Wszystkie nazwy zespołów z całego świata w najnowszej wersji FIFA można zobaczyć pod tym linkiem.

Przeczytaj także:

Więcej o: