Kolejna afera w świecie Counter Strike'a. Gracze ustawiali spotkania

Ostatnie dni nie należą do spokojnych w świecie esportu. Po tym jak się okazało, że kilku trenerów wykorzystuje błąd w grze do podglądania przeciwników, teraz bombę zrzucił Esports Integrity Commission (ESIC). Organizacja ogłosiła, że prowadzi aż 15 dochodzeń w sprawie ustawiania spotkań w popularnej lidze ESEA MDL.

Rozgrywki ESEA MDL są przedsionkiem najbardziej prestiżowej ligi na świecie - ESL Pro League. To w nich znajdziemy wiele zespołów, które aspirują do gry w ścisłym światowym topie. W dopiero co rozpoczętym sezonie Polskę reprezentują takie ekipy jak Actina PACT, Wisła All in! Games Kraków czy AVEZ Esports.

Zawodnicy CS:GO ustawiali spotkania

Dochodzenia w sprawie ustawiania meczów wymagają współpracy wielu podmiotów - organizatorów turniejów, bukmacherów, organów rządowych czy organów ścigania. Trwają one miesiącami. W oficjalnym oświadczeniu możemy przeczytać jednak, że śledztwo prowadzone jest już przez 18 miesięcy i zbliża się do końca. Już wkrótce możemy poznać nazwiska zawodników, którzy dopuścili się tych czynów.

Skontaktowaliśmy się z komisarzem ESIC, Ianem Smithem, aby zapytać o szczegóły dochodzenia. - Dochodzenie jest poufne i wplątanie graczy w tę sprawę, zanim zostaną formalnie oskarżeni o popełnione przestępstwa, byłoby niewłaściwe i szkodliwe. W odpowiednim czasie wydamy dalsze oświadczenia - powiedział.

Na poziomie ESEA MDL gra wielu znanych zawodników, dlatego o sprawie może się zrobić bardzo głośno. Wygląda na to, że profesjonalną scenę CS:GO już niedługo czeka wielkie oczyszczenie.

Zobacz wideo
Więcej o: