Z gry FIFA 21 usunięto dwie cieszynki. "Toksyczne zachowania"

Electronic Arts, odpowiadający za produkcję gier z serii FIFA, postanowił wycofać z symulatora piłki nożnej dwie "cieszynki", aby promować bardziej integracyjne i pozytywne środowisko. - Społeczność powiedziała nam, że w grze są toksyczne zachowania i chcieliśmy mieć pewność, że je wyeliminujemy - powiedział Sam Rivera, główny producent gry FIFA.

Ruch Black Lives Matter ma wpływ nie tylko na codzienne życie, ale dotknął również świata wirtualnego. Electronic Arts od lat zajmuje się przygotowywaniem nowej serii FIFA i postanowił dokonać istotnej zmiany w jednym z najpopularniejszych gier sportowych.

Producent gry FIFA usuwa cieszynki. "Toksyczne zachowania"

Co najmniej dwie "cieszynki" zostaną usunięte z gry, która trafi do sprzedaży w październiku ze względu na ich "toksyczność". - Dwie "cieszynki" zostały wyeliminowane. Jedna "Shush", w której przykłada się palec wskazujący do ust, którą demonstrował wiele razy np. Neymar. Była ona kojarzona z "ideologią białej supremacji".

Natomiast druga została wymyślona przez Delle Allego i określono się ją jako "A-OK". - Społeczność powiedziała nam, że w grze są toksyczne zachowania i chcieliśmy mieć pewność, że je wyeliminujemy. Jako całość, intencją jest umożliwienie ci kontynuowania gry, zamiast robienia innych rzeczy, które mogą nie być konieczne podczas rozgrywki - oznajmił Sam Rivera, główny producent gry FIFA 21, cytowany przez dziennik "Marca". 

Tych dwóch "cieszynek" już nie będzie w grze FIFA:

 
 

FIFA 21 będzie dostępna w Polsce w sprzedaży od 9 października na PC i PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X, a jej twarzą ma być Kylian Mbappe, piłkarz PSG.

Przeczytaj także: