Wielkie zmiany w PES 2021. Poznaliśmy szczegóły

15 września gracze będą mogli zagrać w Pro Evolution Soccer 2021. Firma Konami zdradziła dokładną datę premiery gry, która w tym roku będzie zupełnie inna, niż wcześniej.

Pro Evolution Soccer 2021 zadebiutuje na rynku nieco później, niż zwykle. Wszystko dlatego, że prace nad nową odsłoną gry opóźniły się przez pandemię koronawirusa. Co ciekawe, nowego PESa zabraknie na sklepowych półkach. Wszystko dlatego, że będzie zupełnie inny niż zwykle.

Zobacz wideo Lech zarobi miliony na transferach? "Jest duże zainteresowanie naszymi piłkarzami" [SEKCJA PIŁKARSKA #57]

Przejściowy rok Konami. Firma zapowiada rewolucję

W tym roku fani jednego z najpopularniejszych symulatorów sportowych na świecie nie dostaną nowej gry w dosłownym znaczeniu. Zamiast tego otrzymają jedynie możliwość zakupu aktualizacji do Pro Evolution Soccer 2020. Wszystko dlatego, że Konami już przed pandemią zdecydowało, że 2020 rok będzie dla firmy rokiem przejściowym.

Japoński producent, który od dawna przegrywa walkę z EA Sports (producent serii gier FIFA), postanowił skupić główne siły na produkcji kolejnej odsłony PESa, tej, która do sklepów trafi jesienią przyszłego roku. Firma zdecydowała się bowiem na porzucenie silnika Fox Engine, wykorzystywanego przy dotychczasowych produkcjach. Niebawem zastąpi go Unreal Engine piątej generacji, który przeniesie grę na zdecydowanie wyższy poziom. Wówczas będzie ona dostępna na konsole nowej generacji - Xbox Series X oraz PlayStation 5, które trafią do sprzedaży pod koniec tego roku.

Uaktualnienie gry Pro Evolution Soccer 2020 będzie kosztować około 149 zł.

Przeczytaj także: