"Pogromca LGBT" wywołał skandal podczas turnieju. "Jak poj****** trzeba być?"

JiaMing "DeStRoYeR" Gu został mocno skrytykowany przez społeczność Counter Strike'a za homofobię. Zawodnik Invictus Gaming nazwał skin do swojego noża w grze "LGBT Slayer" (Pogromca LGBT).

JiaMing "DeStRoYeR" Gu zwrócił na siebie uwagę podczas Perfect World Asia League w CS:GO. Komentatorzy wychwycili nazwę noża, którego używał podczas esportowych zmagań zawodnik Invictus Gaming. Screenshota z homofobiczną nazwą udostępniono w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Polish Esport Cup 2020. Podsumowanie przedostatniego tygodnia cz. 2
Widziałem wiele obrzydliwych nazw skinów w CS:GO, ale ten od "Destroyer'a" z Invictus Gaming przebił wszystkie. Jak po***ną osobą trzeba być, żeby nazwać nóż "Pogromcą LGBT"

- czytamy we wpisie Jasona Kaplana, jednego z komentatorów turnieju.

Skandal w CS:GO! Gracz tłumaczy historię skina użytego podczas esportowego turnieju

Część społeczności CS:GO próbowała bronić zawodnika Invictus Gaming, tłumacząc, że być może nie rozumiał nazwy skina i dlatego go używał. Po publikacji tweeta pojawił się komentarz Jasona Kaplana, w którym przedstawił stanowisko JiaMing'a "DeStRoYeR'a" Gu.

Otrzymałem informację, że skin był pożyczony i nie będzie go więcej używał. Mam tylko nadzieję, że jeśli ludzie nie będą pewni, co oznacza dana nazwa, sprawdzą ją przed użyciem. Jako profesjonalny gracz nie powinieneś pozwolić, aby coś takiego miało miejsce

- dodał esportowy komentator. 

Zdaniem części osób, która widziała wpis Jasona Kaplana zaznacza, że pożyczenie skina od innego i użycie go podczas turnieju nie usprawiedliwia profesjonalnego gracza. Fani CS:GO domagają się także usunięcia noża z rynku Valve oraz ukaranie zawodnika Invictus Gaming. JiaMing "DeStRoYeR" Gu jest zawodnikiem Invictus Gaming od kwietnia bieżącego roku. W rankingu HLTV, chińska drużyna zajmuje obecnie 61. miejsce. 

Więcej o: