Streamer CS:GO wywołał wielki skandal. Teraz przyznał się do błędu

Brazylijski streamer CS:GO "Gaules" wywołał skandal w środowisku esportowym, po tym jak zarzucił dwóm zawodnikom, że stosowali cheaty podczas meczu Chaos Esports Club z MIBR. Teraz postanowił wydać oświadczenie, w którym przyznał, że popełnił błąd i przeprosił za swoje zachowanie. - Przychodzę, żeby przeprosić i wzmocnić naszą społeczność - napisał Gaules na Twitterze.

Alexandre "Gaules" Borba rzucił poważne oskarżenia pod adresem dwóch graczy formacji Chaos Sports Club - Nathana "leafa" Orfa oraz Ericka „Xeppyy” Bacha. Brazylijski streamer stwierdził po obejrzeniu kilku filmików z ich udziałem, że obaj oszukiwali podczas gry w Counter Strike Global Offensive.

Zobacz wideo IIu ludzi oglądało esportowe mistrzostwa świata? Nie uwierzycie, tak samo jak Janikowski

Amerykańscy zawodnicy e-sportowi doświadczyli z tego powodu wielu nieprzyjemności. W internecie zaczął wylewać się na nich ogromny hejt. Po pewnym czasie brazylijski streamer przyznał się do błędu i przeprosił za swoje zachowanie, ale nie odniósł się bezpośrednio do obu graczy.

Oświadczenie brazylijskiego streamera CS:GO. "Przychodzę przeprosić i wzmocnić naszą społeczność"

- Piszę to, aby porozmawiać o bardzo ważnej sprawie. Wiem o tym, że bycie liderem społeczności w dzisiejszych czasach oznacza również pewne obowiązki. Jeśli moja postawa wywołała negatywną reakcję i kogoś zdenerwowała, to przychodzę, żeby przeprosić i wzmocnić naszą społeczność. Nigdy, pod żadnym pozorem, nie powinniśmy traktować kogoś innego w taki sposób, w jaki sami nie chcielibyśmy być potraktowani - napisał Gaules na Twitterze, którego wypowiedź cytowana jest przez portal cybersport.pl.

I kontynuował: - Przykro nam, że rzeczy były postrzegane przez pryzmat wartości, które nie są nasze i że ludzie zrobili coś, co jest dokładnie odwrotne od tego, co głosi plemię, nienawiść nie powinna być tolerowana w żadnych okolicznościach. Raz jeszcze, jeśli ktoś był zdenerwowany, to obiecuję, że będziemy pracować jeszcze ciężej, aby więcej się to nie powtórzyło.

- Możemy być na szczycie, ale jesteśmy na nim tylko dlatego, że pozwoliły nam na to fundamentalne wartości. I o tych wartościach nie wolno zapominać. Odpowiedzialność, jaką ludzie ponoszą za innych członków plemienia, odnosi się do wszystkich. Teraz znamy właściwe drogi, które należy obrać po tego typu sytuacjach. Dzisiaj utrzymujemy wspólny przekaz z najważniejszymi osobami ze światowej sceny, tak aby turnieje, czy to online, czy offline, były bardziej solidne, konkurencyjne oraz pełne szacunku. Zapamiętajcie na zawsze – plemię zajmuje się plemieniem. A to oznacza wiedzę dotyczącą tego, jak rozpoznawać błędy i nigdy nie zapominać o naszych wartościach. Mniej nienawiści, więcej miłości, i wielu dobrych meczów w CS:GO - zakończył brazylijski streamer CS:GO.

Brytyjski dziennikarz o Gaulesie: Dlaczego jest oficjalnym partnerem transmisji?

Richard Lewis, brytyjski dziennikarz e-sportowy stwierdził, że przeprosiny Gaulesa nie odnoszą się bezpośrednio do dwóch oskarżonych o oszustwo graczy.  - Krótko po wydaniu tego oświadczenia Gaules wydał "przeprosiny" za swoje czyny. Tyle że nigdzie nie przeprasza za to, że wielokrotnie oskarżał gracza o oszustwo podczas partnerskiej transmisji. Krytykuje tych, którzy grozili, ale nie to, co do nich doprowadziło. Dlaczego jest oficjalnym partnerem transmisji dla większości turniejów? - napisał Lewis na Twitterze.

Przeczytaj także:

Więcej o: