Polski esportowiec traci czucie w dłoniach. Nawet do 12 tygodni przerwy gracza CS:GO

Mateusz "mantuu" Wilczewski poinformował w mediach społecznościowych o problemach, przez które nie jest w pełni dyspozycyjny podczas esportowych zmagań. Polak grający w CS:GO zmaga się z zapaleniem ścięgen i pochewek ścięgnistych kciuka w obu dłoniach.

Mateusz "mantuu" Wilczewski poinformował w swojej relacji na Instagramie o problemach, z jakimi będzie się zmagał przez najbliższych 6-12 tygodni. Zawodnik OG potwierdził diagnozę i zapowiedział współpracę. z fizjoterapeutą, który dba o jak najszybszy powrót Polaka do rozgrywek. 

Zobacz wideo Polish Esport Cup 2020. Podsumowanie przedostatniego tygodnia cz. 2

Esportowiec z kontuzją kciuków, długa przerwa przed powrotem do profesjonalnych rozgrywek

Dodatkowy niepokój wzbudza informacja podana przez esportowca o większym dyskomforcie w prawej dłoni, którą Mateusz Wilczewski obsługuje myszkę. Zawodnik przyznał, że podczas treningów oraz oficjalnych meczów OG, przyjmował leki przeciwbólowe, które pozwalały mu wziąć udział w rozgrywkach.

Mimo problemów zdrowotnych Mateusz "mantuu" Wilczewski rozegrał ostatni turniej cs_summit 6 zdobywając jedno z najlepszych miejsc w stosunku zabójstw do zgonów. Średnia k/d Polaka wyniosła 1,26. Na szczęście dla gracza CS:GO, okres w jakim wykryto dysfunkcje nie obfituje w turnieje.

Profesjonalni gracze wirtualni rozpoczynają akurat okres wakacyjny, w trakcie którego nie będą organizowane żadne rozgrywki międzynarodowe. Przerwa potrwa cztery tygodnie, dzięki czemu pokryje ona część czasu poświęconego rehabilitacji zawodnika.

W swojej karierze Mateusz "mantuu" Wilczyński wygrał takie turnieje, jak ESL Meisterschaft: Summer 2019, Spring 2019 oraz Summer 2017. Zdobywał trofea także w Esportal Global, międzynarodowego turnieju organizowanego w Niemczech