Popularny streamer i esportowiec nie żyje. Byron Bernstein miał 31 lat

Znany streamer i e-sportowiec Byron Bernstein nie żyje. Miał 31 lat. Mężczyzna popełnił samobójstwo.

Bernstein był legendą e-sportowej sceny "World of Warcraft", ale popularność zdobył również jako streamer. Udzielał się społecznie, zwracając uwagę swoich widzów na zaburzenia psychiczne, na które sam również cierpiał. Bernstein od lat zmagał się z depresją, o czym wielokrotnie otwarcie opowiadał. 

Z pierwszych doniesień wynika, że mężczyzna popełnił samobójstwo, o czym w mediach społecznościowych napisała jego była dziewczyna. Sam Byron kilka godzin przed swoją śmiercią zamieścił na twitterze wpis o treści: "jest mi szkoda osób, które muszą radzić sobie z moim szaleństwem. Proszę, pamiętajcie, że w takich sytuacjach ludzie cierpiący na zaburzenia nie mają nad sobą całkowitej kontroli".

Gracze z całego świata wspominają w mediach społecznościowych Bernsteina jako ciepłą i chcącą pomagać innym osobę. 

Bernsteina na twitchu śledziło milion osób. Jego kanał na platformie YouTube również cieszył się dużą popularnością (250 tysięcy subskrybentów).

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą, co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.