David Beckham zainwestował w nowy zespół. "Pasja i poświęcenie"

David Beckham zainwestował w esport. Właściciel klubu Inter Miami oraz emerytowany piłkarz będzie współwłaścicielem organizacji Guild Esports, założonej w Londynie.

- Przez całą moją karierę miałem szczęście pracować z ludźmi grającym na najwyższym światowym poziomie. Widziałem pasję i poświęcenie, jakie trzeba włożyć aby sięgnąć takiego pułapu. Wiem, że esportowcy również cechują się wysoką determinacją. Mamy wizję ustanowienia nowego standardu w Guild, wspierając graczy w przyszłości. Jesteśmy zaangażowani w pielęgnowanie i zachęcanie młodych talentów poprzez nasze systemy akademickie i nie mogę się doczekać, aby pomóc naszemu zespołowi Guild Esports się rozwijać - podsumował współpracę z nową firmą David Beckham

Zobacz wideo

David Beckham z kolejną inwestycją. Wirtualna rzeczywistość nowym zainteresowaniem 

W ostatnich tygodniach esport odegrał kluczową rolę, szczególnie w czasach pandemii koronawirusa. Organizacja Guild Esports zapowiedziała, że działalność firmy będzie się rozkładała na wielu platformach, w tym Rocket League, EA Sports, FIFA czy Fortnite. 

Wciąż nie ujawniono szczegółów dot. kwestii finansowych inwestycji. Według informacji opublikowanych przez "Financial Times", David Beckham przejął udziały Guild Esports przez własny organ inwestycyjny - DB Ventures. Zgodnie z doniesieniami będzie drugim co do wielkości akcjonariuszem. 

- W Guild Esports, David [Beckham - przyp. red.] będzie odgrywał kluczową rolę w kształtowaniu programu coachingowego realizowanego w naszych uczelniach i cieszymy się z jego cennego mentoringu, jak również z inspiracji, jaką daje młodemu pokoleniu sportowców. Esport jest już jednym z najpopularniejszych sportów kibicowskich na świecie i będzie nadal rosnąć w miarę wzrostu emocji, dostępności i wiedzy o sektorze. Guild ma nadzieję odegrać dużą rolę w przyszłości tej rosnącej społeczności - powiedział Carleton Curtis, prezes wykonawczy Guild Esports.

Wirtualna rzeczywistość jest kolejną gałęzią, w którą inwestuje były piłkarz m.in. Manchesteru United czy Realu Madryt. Obecnie David Beckham dba o rozwój swojego nowego klubu Inter Miami, który rozgrywa swój debiutancki sezon w MLS