Robert Lewandowski z wyższymi statystykami w FIFA 2021! "Obecne były zaniżone"

W nowej wersji gry, FIFA 21, ktora ukaże się w październiku, mają zostać zmienione parametry wielu piłkarzy, w tym Roberta Lewandowskiego. - Statystyki Lewandowskiego dotyczące średniej wartości biegu i podania są zaniżone w grze FIFA 20 - możemy przeczytać w dzienniku "Marca".

Firma EA Sports, który odpowiada z produkcję gier spod szyldu "FIFA" stoi przed największym wyzwaniem po nietypowym sezonie, przerwanym w marcu na kilka tygodni przez koronawirusa. Wszystkie ligi poza francuską, holenderską i belgijską wróciły już do gry. Na stronie dziennika "Marca" ukazał się artykuł, w którym autor zwraca uwagę na to, że wielu piłkarzy demonstruje bardzo wysoki poziom na boisku, ale w grze "FIFA" nie zostali w odpowiedni sposób docenieni. Ich statystyki są zaniżone w porównaniu z potencjałem, jaki naprawdę prezentują. 

Zobacz wideo Fajdek: Esport wymaga cierpliwości, a FIFA jest randomowa

Zanim oficjalnie gra FIFA 21 trafi na sklepowe półki, jej twórcy stanęli przed wielkim wyzwaniem. Pandemia koronawirusa sprawiła, że w tym roku premiera nowej wersji gry została przesunięta o dwa tygodnie. Nie będzie jej tradycyjnie w ostatni piątek września. Nowa gra wejdzie do sprzedaży 9 października, a jej twarzą będzie Kylian Mbappe, młoda gwiazda PSG.

Gracze mają otrzymać wiele ulepszeń w kultowej grze. Modele piłkarzy, realizm gry, dźwięk - to wszystko ma być poprawione. Krócej ma także trwać ładowanie między kolejnymi meczami FIFA 21.

Sezon piłkarski zakończy się dopiero w sierpniu, więc osoby odpowiedzialne za jej tworzenie będą miały mniej czasu, aby przesłać końcowe raporty każdego piłkarza, które mają być odzwierciedlone w grze.

Robert Lewandowski i inne piłkarze będą mieć zmienione parametry w grze FIFA 21

Dziennik "Marca" pokusił się o stworzenie listy piłkarzy, których parametry są zaniżone w grze w stosunku do ich rzeczywistej formy na prawdziwym boisku. W gronie pokrzywdzonych przez twórców gry wymieniono nazwiska Roberta Lewandowskiego, Kyliana Mbappe, Harry'ego Maguire'a, Joao Felixa, Alphonso Daviesa, Jadona Sancho, Marca Cucurellę, Koundé, Tonaliego, Achrafa Hakimiego, Erlinga Haalanda i Ansu Fatiego. Każdy z nich ma mieć podwyższone statystyki w nowej edycji gry.

Lewandowski będzie miał podwyższone średnie wartości w grze FIFA 21

W uzasadnieniu do ulepszenia Roberta Lewandowskiego napisano w "Marce": - 31-letni polski napastnik jest obecnie jednym z najważniejszych piłkarzy. Sezon jest wciąż niedokończony, ma 45 bramek i 5 asyst w 39 meczach rozgrywanych we wszystkich rozgrywkach, w których uczestniczył Bayern Monachium. Średnia 89 punktów, którą daje mu FIFA 20 nie jest zła, ale jego statystyki dotyczące biegu (77) i podania (73) są zaniżone - czytamy w hiszpańskim dzienniku.

Statystyki Lewandowskiego w grze FIFA 20Statystyki Lewandowskiego w grze FIFA 20 screen - FIFA 20

Przeczytaj także: