Ogromny sukces Polaków! Wygrali wirtualny wyścig 24h Le Mans! [WIDEO]

Nikodem Wiśniewski i Kuba Brzeziński to kierowcy zespołu Rebellion Williams Esport, który w niedzielne popołudnie zakończył udział w wirtualnym wyścigu 24h Le Mans, wygrywając rywalizację. Uczestniczyli w niej m.in. kierowcy Formuły 1.

Wiśniewski i Brzeziński jechali razem z Raffaele Marciello oraz Louisem Deletrazem. Samochód nr 1 zespołu Rebellion Williams Esport, którym jechali przez cały dystans tego wyścigu, objął prowadzenie w dziesiątej godzinie wyścigu, gdy z toru wypadł samochód tymczasowego lidera, Maxa Verstappena, który na co dzień ściga się w Formule 1.

Zobacz wideo Mioduski przeszedł poważną zmianę. "To jest inna Legia" [SEKCJA PIŁKARSKA #50]

Wielki sukces polskich simracerów! Zwycięstwo w legendarnym wyścigu na torze Le Mans!

Ekipa startowała z ósmej pozycji w stawce 50 samochodów. Kontrolowali wyścig przez noc i niedzielny poranek. Później losy wyścigu mogły odmienić dwie czerwone flagi, które sprawiły, że zniknęła 2,5-minutowa przewaga nad prowadzącymi samochód nr 13 Rebellionu.

Prowadzenie udało się jednak utrzymać i przekroczyć linię mety na pierwszej pozycji. Ich zespołowi koledzy przyjechali na trzecim miejscu, a przed nimi znalazł się samochód teamu ByKolles.

 

W wyścigu poza wspomnianym Verstappenem startowali także inni byli i obecni kierowcy F1: Lando Norris, Stoffel Vandoorne, Jean Eric-Vergne, Pierre Gasly, Brendon Hartley czy Sebastian Buemi. 

Przeczytaj także: