Widzew zagra z Legią! Niezwykły klasyk już niedługo

Polski klasyk przeniesiony na platformę esportową. 22 czerwca rozegrany zostanie mecz Widzewa Łódź z Legią Warszawa, w którym udział wezmą reprezentanci AMP Futbolu oraz zawodowi esportowcy.

Mecz Widzewa Łódź z Legią Warszawa zaplanowano na poniedziałkowy wieczór. Spotkanie rozpocznie się 22 czerwca o godzinie 19:10. W meczu udział wezmą profesjonalni gracze esportowi: Alan "Cosanero" Kosiński oraz Miłosz "Milosz93" Bogdanowski. Wciąż nie wyłoniono konkretnych zawodników, którzy reprezentować będą sekcję AMP Futbolu.

Widzew - Legia na wirtualnej murawie. Powtórka meczu z Pucharu Polski

Rywalizacja Widzewa z Legią zaplanowana została w systemie BO3, czyli do dwóch wygranych spotkań. Mecze zostaną rozegrane w grze FIFA 20, w której na co dzień rywalizują wspomniani esportowcy. Patronat nad wydarzenie objął dziennikarz Michał Pol. 

Spotkanie na wirtualnym boisku jest odbierane, jako swego rodzaju rewanż za jesienny mecz Widzewa Łódź z Legią Warszawa w ramach Totolotek Pucharu Polski. W 1/16 finału kibice nie mogli narzekać na brak emocji, szczególnie w drugiej połowie.

Pierwszą bramkę w 48. minucie spotkania strzelił Jose Kante, a trzy minuty później wynik spotkania podwyższył Paweł Wszołek. Na odpowiedź Widzewa fani czekali zaledwie sześć minut i w 57. minucie Marcin Robak zdobył bramkę kontaktową. Kilkanaście minut później nieszczęśliwie do własnej bramki trafił Artur Jędrzejczyk i na tablicy wyników widniało 2:2. Ostateczny rezultat ustanowił Igor Lewczuk, który w 84. minucie pokonał bramkarza gospodarzy i zapewnił Legii awans do następnej fazy rozgrywek. 

Więcej o: