Faza grupowa BLAST Premier Showdown. Debiut nowego Astralis

Po długim oczekiwaniu nareszcie przyjdzie nam oglądać jedną z najbardziej prestiżowych serii turniejów CS:GO - BLAST Premier. Prawie cały czerwiec będzie stał pod znakiem rozgrywek sygnowanych logiem BLASTA, których łączna pula nagród sięga niemalże półtora miliona dolarów.

Na pierwszy ogień pójdą turnieje nazwane Showdown, które odbędą się zarówno w regionie europejskim jak i amerykańskim. Na Starym Kontynencie zdecydowanie jednym z najciekawszych występów może być debiut nowego składu Astralis. Najlepsza drużyna na świecie została zmuszona do dokonania nagłych zmian z powodu wypalenia zawodowego gla1ve’a oraz Xyp9xa. Pełna lista uczestników z podziałem na grupy wygląda następująco:

  • GRUPA A: Astralis, Vitality, Ninjas in Pyjamas, ENCE, sAw
  • GRUPA B: fnatic, mousesports, MAD Lions, Dignitas, Virtus.pro
Zobacz wideo Czy esport powinien być na igrzyskach? Damian Janikowski ma swoje zdanie

Za wielką wodą najbardziej wyczekiwanym pojedynkiem jest mecz pomiędzy MIBR oraz FURIĄ. Brazylijskie derby w ostatnich tygodniach przysparzały mnóstwo emocji, a ekipa FalleNa przestała być rozpatrywana jako najlepsza drużyna swojego regionu. Z pewnością Made in Brazil będzie chciało się zrewanżować udowadniając, że wracają na dobrą ścieżkę kariery. Grupy w turnieju amerykańskim to:

  • GRUPA A: FURIA, Gen.G, MIBR, Chaos EC
  • GRUPA B: Evil Geniuses, 100 Thieves, Cloud9, Triumph

Mecze w fazie grupowej BLAST Premier Showdown rozpoczynają się codziennie o godzinie 15:30 - na pierwszy ogień idą spotkania drużyn z Europy, zaś zaraz za nimi pojawią się amerykańskie zespoły. Uczestnicy będą walczyć ze sobą według zasady “każdy z każdym”, a mecze będą miały charakter best-of-one. W regionie europejskim do play-offów awansuje osiem drużyn (po cztery z grupy), zaś w Ameryce będzie to sześć zespołów (po trzy z grupy). Faza grupowa zakończy się 4 czerwca.

Transmisja z BLAST Premier Showdown

Transmisja z tego wydarzenia odbędzie się na oficjalnych kanałach ESPORT NOW na platformach Twitch, Youtube i Facebook, a całość skomentują między innymi Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski.