Mistrz Polski kończy karierę. "Zmiany były kompletnie nietrafione"

Kacper "a83650" Kwieciński zakończył esportową karierę. Uczestnik mistrzostw świata w "Hearthstone" przyznał, że nie czuje już motywacji do gry, a polityka dewelopera jeszcze bardziej zniechęca go do gry.

Kacper "a83650" Kwieciński za pośrednictwem swojej strony na Facebooku wydał oświadczenie, w którym wytłumaczył powody zakończenia kariery w esporcie. Polak jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii Hearthstone. 

Zobacz wideo Polish Esport Cup - tak wyglądał pierwszy tydzień cz. 3

- Tak drastyczny spadek mojej motywacji spowodowały w głównej mierze decyzje Blizzarda dotyczące esportu. Wprowadzona w zeszłym roku liga Grandmaster okazała się być kompletnie nietrafionym pomysłem i pomimo wielu protestów ze strony graczy domagających się zmian systemu, nic z tym nie zrobiono - napisał w oświadczeniu gracz.

Polak porzuca Hearthstone dla nauki, jednak nie porzuca esportu

Kacper Kwieciński przyznaje w oświadczeniu, że od dłuższego czasu zmuszał się do gry, niż robił to z własnej przyjemności. Profesjonalny gracz jednocześnie zapewnia, że nie porzuci esportu. W obecnej sytuacji chce się skupić na ukończeniu studiów, a następnie wrócić do pracy w jednej z gałęzi wirtualnych gier.

W latach 2014-2019 profesjonalnie zajmował się rozgrywkami Hearthstone. W tym czasie dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Polski oraz wygrywał w międzynarodowych turniejach. W minionym roku Polak udał się na mistrzostwa świata, gdzie znalazł się w pierwszej dwunastce najlepszych graczy.