Sport.pl

Euro 2020 dostępne w najnowszej aktualizacji. Gracze PES'a pierwsi wezmą udział w turnieju

Euro 2020 trafi do najnowszego patcha w grze Pro Evolution Soccer. Deweloper gry Konami potwierdziło, że mimo przełożenia turnieju, od 4 czerwca gracze będą mogli wziąć udział w wirtualnych Mistrzostwach Europy.

O decyzji wprowadzenia w najnowszym patchu Euro 2020, Konami poinformowało fanów esportu za pośrednictwem swoim mediów społecznościowych. "Z przyjemnością informujemy, że przełożony turniej UEFA EURO 2020, pojawi się w #eFootballPES2020 od czwartku 4 czerwca."

Euro 2020 w wirtualnej wersji dostępne od 4 czerwca

Jak podaje deweloper w najnowszej aktualizacji eFootball PES 2020 dodanych zostanie 55 drużyn narodowych, dwa stadiony - Wembley Stadium z Londynu oraz obiekt w Sankt Petersburgu oraz oficjalna piłka turnieju. 

Zobacz wideo POLISH ESPORT CUP 2020 - największa polska impreza esportowa

Aktualizacja będzie darmowa i dostępna na wszelkich platformach. Jak podaje Konami, w trakcie rozgrywania turnieju nie będzie zwycięzcy, jednak zachowani zostaną prawdopodobnie powołani piłkarze drużyn narodowych czy tematyczne dni meczowe. 

Turniej odbędzie się jednak tylko w wersji wirtualnej, ponieważ oficjalne rozgrywki mistrzostw Europy zostały przełożone na 2021 roku. Taką decyzję UEFA podjęła w połowie marca, a szef międzynarodowej federacji - Aleksander Ceferin tłumaczył, że zmiana terminu turnieju spowodowana jest rozwojem pandemii koronawriusa.

Więcej o: