K1CK przegrało w finale prestiżowego EU Masters! Polacy zawiedli w kluczowych momentach

Francuska formacja "LDLC" pokonała 3:0 polski skład "K1CK" w finale prestiżowego turnieju EU Masters. Dla polskiego zespołu to najlepszy rezultat w ich historii, za który otrzymali aż 25 tys. euro

Awans do finału bardzo prestiżowego turnieju EU Masters już był ogromnym sukcesem polskiej formacji "K1CK" złożonej z Marcina "iBO" Lebudy, Lucjana "Matislaw" Ahmada, Mateusza "Matislaw" Zagórskiego, Oskara "Raxxo" Bazydło i Łukasza "Puki Style" Zygmunciaka, który nie byłby możliwy, gdyby nie świetna postawa ostatniego z nich.

Od początku finału zdecydowanie lepiej prezentowała się francuska formacja "LDLC". Francuzi błyskawicznie przejęli prowadzenie, wygrali także walkę drużynową i po szesnastu minutach rywalizacji na pierwszej mapie byli w doskonałej sytuacji, aby błyskawicznie zwyciężyć. K1CK jednak postanowił nie dawać za wygraną i wydawało się, że powrócą do gry. Polacy nie utrzymali jednak swojej chwilowej przewagi zbyt długo i Francuzi pewnie doprowadzili pierwsze starcie do końca, obejmując prowadzenie w całym meczu.

Początek drugiej mapy był bardzo podobny do poprzedniego starcia. Francuzi z łatwością objęli prowadzenie. K1CK po kilku słabszych minutach zaczął jednak odrabiać straty i po piętnastu minutach rywalizacji przejęli inicjatywę w pojedynku. Przewaga polskiej formacji rosła z każdą chwilą. W 23. minucie LDLC zastawiło pułapkę, która w ostatecznym rozrachunku nie przyniosła im wielkich korzyści. Kolejne minuty potwierdzały przewagę Polaków i wydawało się, że mapa musi zakończyć się ich zwycięstwem. Niestety, błędy decyzyjne K1CK sprawiły, że o losach mapy decydował ostatni pojedynek, który wygrali Francuzi. Tym samym w całym meczu, rozgrywanym do trzech wygranych map, prowadzili już 2:0.

Trzecią mapę bardzo dobrze rozpoczęli Polacy, którzy od początku utrzymywali przewagę złota. Potem jednak Francuzi okazywali się lepsi w bezpośrednich pojedynkach, przejmując po kilkunastu minutach prowadzenie w rywalizacji. Kolejne próby K1CK na odwrócenie losów spotkania spotykały się jednak ze skuteczną odpowiedzią ze strony LDLC, które w ostatnich minutach pojedynków doszczętnie rozbiło polską formację. Ostatecznie całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Francuzów 3:0.

To drugi raz w historii, gdy polski zespół zagrał w finale prestiżowego turnieju League of Legends. W 2018 roku dokonali tego gracze Illuminar Gaming. Wówczas także zajęli 2. miejsce w turnieju, po porażce 0:3 z duńskim Origen.