Robert Kubica opisał wrażenia z wyjątkowego wyścigu. "Mam życiową formę. Będzie jeszcze lepiej"

Robert Kubica wystartował w sobotę w wyścigu Orlen e-Tour de Pologne Amatorów na platformie Zwift. Po zakończeniu rywalizacji podzielił się swoimi wrażeniami. - Planowałem zrobić drugi trening po południu, ale z tego nic nie wyjdzie - podkreślił Kubica.

Robert Kubica, Bartosz Zmarzlik, Anita Włodarczyk oraz wielu innych sportowców wzięło udział w wyścigu Orlen e-Tour de Pologne Amatorów na platformie Zwift. Zwyciężył anonimowy użytkownik Stu. Zmarzlik zajął miejsce w pierwszej "100", a Kubica znalazł się niewiele dalej. Anita Włodarczyk ukończyła rywalizację w siódmej "100".

Zobacz wideo Kubica w Dakarze? "Musiałby uważać, żeby nie skończyć na dachu"

Robert Kubica po zakończeniu rywalizacji rozmawiał z komentatorami rywalizacji na antenie Eurosportu. - Nawet tego nie zauważyliście, a ja tu swoją życiówkę przejechałem. To nie jest dobre dla życia, to nie jest dobre dla mnie. Planowałem zrobić drugi trening po południu, ale z tego nic nie wyjdzie - powiedział Kubica, który do zwycięzcy stracił niewiele ponad trzy i pół minuty.

Potem opisał swoje wrażenia z jazdy. - Za szybko zaczęliśmy. Złapałem jedną grupkę, ale potem trochę zabrakło mi siły i na ostatnim podjeździe zostałem z tyłu. Chyba super się wstrzeliłem, bo robiłem wczoraj test i mam życiową formę. Widziałem, że za tydzień jedziemy w Innsbrucku, gdzie finisz jest po siedmiu kilometrach wspinaczki. Będzie jeszcze lepiej - dodał Kubica.

Zabawa na sobotnim wyścigu się jednak nie skończy. Rywalizacja odbywać się będzie bowiem w każdą sobotę maja. Zaczynać się będzie o godz. 11:00. Transmisje w Eurosporcie 1 będą ruszały o 10.45. Relacje na żywo przeprowadzi Sport.pl.

Klasyfikacja VIP:

 1. Wojciech Pszczolarski (kolarz) 41:26
 2. Piotr Wadecki (b. kolarz) 41:57
 3. Robert Kubica (kierowca F1) 44:33
 4. Henryk Charucki (b. kolarz) 44:49
 5. Bartek Zmarzlik (żużlowiec) 46:17
 6. Dariusz Baranowski (b. kolarz) 48:19
 7. Kuba Przygoński (kierowca rajdowy) 50:10
 8. Patrycja Bereznowska (lekkoatletka) 53:34
 9. Adam Tomiczek (kierowca rajdowy) 54:20
 10. Urszula Łoś (kolarka torowa) 56:08
 11. Mateusz Rudyk (kolarz torowy) 1:00:33
 12. Anita Włodarczyk (lekkoatletka) 1:13:46

Przeczytaj także:

Więcej o: