Robert Kubica na mecie za Zmarzlikiem! Wyjątkowy wyścig

Robert Kubica ukończył wyjątkowy wyścig - Orlen e-Tour de Pologne Amatorów na platformie Zwift. Poza kierowcą F1 w wyścigu udział wzieli również inni sportowcy, m.in. Bartosz Zmarzlik i Anita Włodarczyk.

Robert Kubica, Bartosz Zmarzlik, Anita Włodarczyk oraz wielu innych sportowców wzięło udział w wyścigu Orlen e-Tour de Pologne Amatorów na platformie Zwift. Zwyciężył anonimowy użytkownik Stu. Zmarzlik zajął miejsce w pierwszej "100", a Kubica znalazł się niewiele dalej. Anita Włodarczyk ukończyła rywalizację w siódmej "100".

Zobacz wideo Kubica w Dakarze?

Kolarska rywalizacja w wirtualnym świecie

Wyścig został przeprowadzony na specjalnej platformie Zwift, wykorzystującej trenażer. Czym on jest? Najprościej mówiąc, jest stojakiem na którym można ustawić rower (może to zrobić każdy, sprzęt jest dostępny w internetowych sklepach rowerowych). Gdy już się to zrobi, na rowerze montuje się specjalny miernik mocy, który za pomocą technologii Bluetooth łączy się z wybranym odbiornikiem, np. telefonem, przekazującym informacje (szybkość pedałowania) do platformy Zwift. Platforma, to mówiąc wprost - symulacja wyścigu kolarskiego, która bierze pod uwagę dane z miernika mocy i uwzględnia wagę i wzrost zawodnika, dzięki czemu może wyliczać jego prędkość na wirtualnej trasie. Przy wzniesieniach trenażer zwiększa opór pedałowania, przy zjazdach zmniejsza. Wszystko po to, by jak najbardziej oddać warunki trasy.

W stawce Kubica, Włodarczyk, Zmarzlik i Rudyk. Transmisje w Eurosporcie

Zabawa na sobotnim wyścigu się jednak nie skończy. Rywalizacja odbywać się będzie bowiem w każdą sobotę maja. Zaczynać się będzie o godz. 11:00. Transmisje w Eurosporcie 1 będą ruszały o 10.45. Relacje na żywo przeprowadzi Sport.pl.