Sport.pl

Robert Kubica na mecie za Zmarzlikiem! Wyjątkowy wyścig

Robert Kubica ukończył wyjątkowy wyścig - Orlen e-Tour de Pologne Amatorów na platformie Zwift. Poza kierowcą F1 w wyścigu udział wzieli również inni sportowcy, m.in. Bartosz Zmarzlik i Anita Włodarczyk.

Robert Kubica, Bartosz Zmarzlik, Anita Włodarczyk oraz wielu innych sportowców wzięło udział w wyścigu Orlen e-Tour de Pologne Amatorów na platformie Zwift. Zwyciężył anonimowy użytkownik Stu. Zmarzlik zajął miejsce w pierwszej "100", a Kubica znalazł się niewiele dalej. Anita Włodarczyk ukończyła rywalizację w siódmej "100".

Zobacz wideo Kubica w Dakarze?

Kolarska rywalizacja w wirtualnym świecie

Wyścig został przeprowadzony na specjalnej platformie Zwift, wykorzystującej trenażer. Czym on jest? Najprościej mówiąc, jest stojakiem na którym można ustawić rower (może to zrobić każdy, sprzęt jest dostępny w internetowych sklepach rowerowych). Gdy już się to zrobi, na rowerze montuje się specjalny miernik mocy, który za pomocą technologii Bluetooth łączy się z wybranym odbiornikiem, np. telefonem, przekazującym informacje (szybkość pedałowania) do platformy Zwift. Platforma, to mówiąc wprost - symulacja wyścigu kolarskiego, która bierze pod uwagę dane z miernika mocy i uwzględnia wagę i wzrost zawodnika, dzięki czemu może wyliczać jego prędkość na wirtualnej trasie. Przy wzniesieniach trenażer zwiększa opór pedałowania, przy zjazdach zmniejsza. Wszystko po to, by jak najbardziej oddać warunki trasy.

W stawce Kubica, Włodarczyk, Zmarzlik i Rudyk. Transmisje w Eurosporcie

Zabawa na sobotnim wyścigu się jednak nie skończy. Rywalizacja odbywać się będzie bowiem w każdą sobotę maja. Zaczynać się będzie o godz. 11:00. Transmisje w Eurosporcie 1 będą ruszały o 10.45. Relacje na żywo przeprowadzi Sport.pl.

Więcej o:
Komentarze (13)
Robert Kubica na mecie za Zmarzlikiem! Wyjątkowy wyścig
Zaloguj się
 • janpl01

  Oceniono 2 razy 2

  Gazeta.pl : Robert ukonczył za Bartoszem Zmarzlikiem
  Rzeczywistość: Robert ukonczyl przed Bartoszem Zmarzlikiem
  Gazeta.pl: Robert ukonczyl poza pierwszą 100.
  Rzeczywistość: Robert jest na 41. miejscu.

  Czyli typowe, caly czas bzdury bez pokrycia, pijani jesteście?

 • farcry3

  Oceniono 5 razy 1

  Super życie. uczyć sie nie trzeba, pracowac nie trzeba i jeszcze za gre na konsoli płaci orlen w ramach "taniego tankowania".

 • piotr7444

  0

  Czytając te komentarze widać że Polacy to wyjątkowy naród wredny chamski gadacie źle na każdego dlatego że sami jesteście dupkami kompleksy i zero. I żeby się wywyższyć z tego niskiego poziomu może inaczej żeby wam się wydawało że nie jesteście aż tak na niskim poziomie robicie to co robicie

 • adam66

  Oceniono 6 razy 0

  Dajcie już spokój z tym Kubica

 • plastikpiokio

  Oceniono 4 razy 0

  a gdzie oni jezdzili w Arktyce czy na Antarktydzie że tak zmarzlik .

 • deutschearbeitmaschine

  Oceniono 3 razy -1

  Kubica jaki usmiechniety! Bardzo sie cieszy, że gra sobie w gry i są frajerzy, którzy jemu jeszcze za to placą. Polacy tracą firmy, rodziny przeżywają tragedie, a Kubica szyderczo się szczerzy. Ten człowiek nie ma wogole jakiejkolwiek przyzwoitości.

 • lud.czerski.wyklety

  Oceniono 5 razy -1

  Jak zwykle w komentarzach wypłynęło kodziarskie gó.... Portalowi sport.pl gratulujemy czytelników oraz moderatorów.

 • ratlerek.hitlerek

  Oceniono 5 razy -1

  No, z amatorami to całkiem nieźle idzie garbatemu nosowi. Do mety gamoń dojechał, bolidu nie roztrzaskał. Wójt Obajtek dobrze zainwestował pieniądze podatników. Wznieśmy toast Narodowym Płynem Dezynfekcyjnym made by Orleń! Do dna!

 • redaktorwydania

  Oceniono 7 razy -1

  Jednoręki bandito normalnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX