Oficjalnie: Robert Kubica pojedzie w wyjątkowym wyścigu. Potrwa trzy tygodnie

Zacznie w sobotę, 9 maja. Skończy za trzy tygodnie. Nie, nie pojedzie w Giro d'Italia rozgrywanym zwykle o tej porze roku. Lepiej - z Robertem Kubicą będzie się mógł pościgać każdy. W wirtualnym Orlen e-Tour de Pologne Amatorów na platformie Zwift. Jeśli ktoś woli oglądać, to wszystkie etapy wyścigu na żywo pokaże Eurosport.

Rower zabiera ze sobą na wszystkie Grand Prix Formuły 1. Na każdy tor wyjeżdża najpierw na dwóch kołach i dopiero później bolidem. Na rowerze rozpoznaje pola bitwy. I długimi kilometrami wyjeżdżonymi na rowerze przygotowuje się też do trudnych fizycznie godzin spędzanych w kokpicie.

Zobacz wideo Najlepsze interwencje polskich bramkarzy w Serie A [Eleven Sports]

Robert Kubica wystartuje w wirtualnym wyścigu kolarskim

Kolarstwo to dla Roberta Kubicy od lat pasja i najlepsza pozasamochodowa forma treningu. Teraz, w dobie pandemii koronawirusa, to też dla niego jedyna okazja do rywalizacji. W oczekiwaniu na start sezonu Formuły 1 i rozpoczęcie wyścigów serii DTM gwiazda polskiego sportu sprawdzi się w Orlen e-Tour de Pologne Amatorów.

Na wirtualny wyścig na platformie Zwift złożą się cztery etapy. Trasy w Richmond (pierwszy etap) i Yorkshire (przedostatni) będą odwzorowaniem części tych dróg, którymi jechali profesjonaliści podczas mistrzostw świata w 2015 i 2019 roku. Wymagające i malownicze będą też odcinki pokazujące Innsbruck i Londyn.

W stawce także Włodarczyk, Zmarzlik i Rudyk. Transmisje w Eurosporcie

Kubica, a także m.in. multimistrzyni rzutu młotem Anita Włodarczyk, żużlowy mistrz świata Bartosz Zmarzlik i medalista MŚ w kolarstwie torowym Mateusz Rudyk będą jechali na rowerach stacjonarnych, w swoich domach. Zwift będzie pokazywał, w jakim miejscu trasy znajduje się każdy zawodnik, ile wynosi jego strata do lidera albo przewaga nad peletonem. Wyniki poszczególnych etapów będą sumowane do klasyfikacji generalnej.

Zabawa ze sportowymi gwiazdami będzie się zaczynała w każdą sobotę maja o godzinie 11.00. Transmisje w Eurosporcie 1 będą ruszały o 10.45. Relacje na żywo przeprowadzi Sport.pl.