FIFA 20. Awans Polski do fazy pucharowej z kompletem zwycięstw!

Reprezentacja Polski podczas IsoNations Cup w FIFA 20 wygrała wszystkie mecze grupowe i zakwalifikowała do 1/8 finału rozgrywek. Polscy esportowcy o awans do ćwierćfinału zagrają ze Szkotami.

IsoNations Cup w FIFA 20 to turniej, w którym o zwycięstwo walczą reprezentanci 28 krajów z całego świata. Każda drużyna wystawiła po pięciu zawodników. Do fazy pucharowej Polacy zakwalifikowali się z kompletem punktów. Następne spotkanie w 1/8 finału zagrają z reprezentacją Szkocji. Mecz rozpocznie się w poniedziałek 4 maja o godzinie 13:00. 

Reprezentacja Polski niepokonana w IsoNations Cup  

W meczu otwarcia Polska wygrała 3:1 z Ukrainą. Pozostałe dwa mecze to kompletna dominacja naszych esportowych zawodników. Drużyna skompletowana przez kapitana Damiana "damie" Augustyniaka została wybrana do grupy C. Oprócz wspomnianej Ukrainy, Polacy grali z reprezentacją Węgier oraz Belgii. W drugim spotkaniu gracze wygrali z Węgrami 7:2, zapewniając sobie awans do fazy pucharowej. Ostatni mecz z Belgami zakończył się wynikiem 5:0 i kompletem punktów w fazie grupowej. 

Fazę grupową Szkoci zakończyli na drugim miejscu w grupie D. Z trzech rozegranych spotkań, najbliżsi przeciwnicy Polaków wygrali z Norwegią (4:1) oraz Niemcami (5:2). Jedyna drużyna, która okazała się lepsza od Szkocji była piątka z Republiki Południowej Afryki, z którą Szkoci przegrali 4:5. 

Międzynarodowy turniej wystartował 30 kwietnia. Organizatorzy zdecydowali, że przyjmie on formę gry wirtualnych klubów, dlatego do każdej drużyny powołano jedynie pięciu reprezentantów. Transmisję meczów można śledzić przez platformę Twitch na oficjalnym kanale Damiana "damie" Augustyniaka. Finał turnieju zaplanowano na 10 maja. 

Więcej o: