Wielka afera z ustawianiem meczów w CS:GO! Pięciu oszustów usłyszało zarzuty

Postawiono zarzuty pięciu osobom, które oskarżono o ustawianie meczów w Counter Strike: Global Offensive. W Australii śledztwo prowadzono przez kilka miesięcy, a oskarżeni na rozprawę poczekają do września.

Jedna z agencji bukmacherskich zgłosiła australijskiej policji możliwość popełnienia przestępstwa w marcu 2019 roku. Organy ścigania ustaliły, że gracze celowo przegrywali spotkania i stawiali na zwycięstwa rywali, przez co zyskali większe pieniądze. Mężczyźni zostali oskarżeni o stosowanie tzw. match-fixing w ESEA Mountain Dew League - podaje portal "ABC".

Zobacz wideo

Ponad rok w oczekiwaniu na rozprawę za ustawianie meczów

O zatrzymaniu mężczyzn w związku z ustawianiem meczów CS:GO, australijska policja poinformowała w sierpniu 2019 roku. Od tamtego czasu mężczyźni czekają na rozprawę, którą zaplanowano na 15 września. Opóźnienia spowodowane są wybuchem pandemii koronawirusa

Wśród oskarżonych znajduje się czterech 20-letnich oraz jeden 27-letni mężczyzna, którzy usłyszeli zarzuty wykorzystywania informacji o zachowaniach korupcyjnych do celów związanych z zakładami bukmacherskimi. Jeden z oskarżonych mężczyzn dodatkowo odpowie za bezpośrednie zaangażowanie w działania korupcyjne lub ingerowanie w wyniki turnieju oraz za posiadanie marihuany. 

Zgodnie z prawem mężczyznom grozi od dziesięciu do dwunastu lat pozbawienia wolności. Podczas śledztwa rozpatrywano co najmniej pięć spotkań, z którymi związanych ma być ponad dwadzieścia zakładów u bukmachera. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.