Legendy polskiego esportu mają zagrać w jednej drużynie

Byli gracze Virtus.pro zagrają w jednej drużynie. Jarosław "pasha" Jarząbkowski oraz Paweł "byali" Bieliński wspólnie wystartują w turnieju Valorant - Absolute Masters. Do rozgrywek dołączą także inni znani gracze ze sceny Counter Strike'a.

Pierwsze kwalifikacje do Absolute Masters odbyły się 25 kwietnia. Oprócz drużyn, które muszą wywalczyć swoje miejsce w rozgrywkach, organizatorzy zaprosili także ekipy stworzone przez znane na esportowej arenie nazwiska m. in. z CS:GO. Wśród nich znalazł się team AMENO, w którym występują Jarosław "pasha" Jarząbkowski oraz Piotr "byali" Bieliński. Po kilku latach przerwy znów zobaczymy byłych graczy Virtus.pro w jednej drużynie. 

Riot Games organizuje kolejny turniej Valorant, "pasha" i "byali" razem przeciwko Izakowi

Riot Games planuje wyłonić najlepszą drużynę Valoranta w Europie. Oprócz drużyny AMENO, w której wystąpią byli zawodnicy Virtus.pro, w turnieju zagrają inni znani esportowcy. Grający na co dzień z "pashą" w Emeritos Banditos - Mateusz „PAGO” Pągowski oraz Damian „peVor” Kozioł. W Absolute Masters udział weźmie także trzeci zawodnik, który kilka lat temu reprezentował Virtus.pro. Sebastian "NEEX" Trela wraz z Piotrem "Izakiem" Skowyrskim zagra w teamie Fordon Boards, który również dostał zaproszenie od organizatorów.

W Absolute Masters zaplanowano dwa otwarte turnieje kwalifikacyjne - 25 kwietnia i 2 maja. Poza drużynami walczącymi o miejsce w turnieju, organizatorzy zaprosili 18 teamów złożonych z profesjonalnych zawodników, znanych z areny CS:GO. Wszystkie ekipy zostaną podzielone na cztery grupy, a stawką minimalną w turnieju jest suma 3 tys. euro. 

 

Druga część kwalifikacji odbędzie się 2 maja o godzinie 18:00. Całość transmitowana jest przez Absolute Legends na oficjalnym kanale Twitch.

Zobacz wideo
Więcej o: