Telewizja Canal+ pozyskała prawa do transmisji ważnej ligi simracingu! Pierwsze wyścigi już 1 maja

Simracing będzie transmitowany w stacji Canal+. Assetto Corsa Simracing w ramach Republic of Simracers będzie można śledzić na antenie nSport+. Pierwsze wyścigi odbędą się 1 maja.

Wirtualne wyścigi odbędą się w klasie DTM oraz GT3. Fani motorsportu pierwsze zmagania będą mogli śledzić 1 maja od godziny 18:30 oraz 3 maja o godzinie 17:30. Zawodom towarzyszyć będzie zbiórka, z której środki zostaną przekazane na cele charytatywne. 

Motorsport w Canal+, czyli cotygodniowa dawka simracingu dla fanów wyścigów

Stacja nSport+ zaplanowała transmisję wyścigów DTM w każdy piątkowy wieczór. W zawodach wystartują wirtualne odpowiedniki aut sprzed dwóch lat - Audi RS5 DTM, BMW M4 DTM czy Mercedes-AMG C63 DTM. Wyścigi GT3 zaplanowano na koniec weekendu. Co najmniej do 14 czerwca, w każdą niedzielę wystartuje klasa, w której udział weźmie osiem znanych marek - Audi R8 LMS 2016, BMW Z4 GT3, Lamborghini Huracan GT3, Mercedes AMG GT3, Porsche 911 GT3, Ferrari 488 GT3, McLaren 650S GT3 oraz Nissan GT-R. 

Rywalizację zaplanowano na najpopularniejszych torach w Belgii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, we Włoszech czy na Węgrzech. Na każdym z nich odbędą się dwa wyścigi. 

Zobacz wideo

Organizatorzy zaplanowali kilka etapów. Pierwsze wystartują kwalifikacje, na których kierowcy będą walczyć o miejsca startowe. Drugi wyścig przyjmie zasadę odwróconego TOP10, co oznacza, że zwycięzca pierwszego wyścigu do drugiego podejdzie z dziesiątego miejsca i na odwrót. Dotyczy to wszystkich miejsc w pierwszej dziesiątce początkowego wyścigu. Zawodnicy, którzy zajmą pozycję nr. 11 lub gorszą, będą ustawiani w zależności od uzyskanego wyniku czasowego. 

Nagroda za zwycięstwo w zawodach wynosi 10 tys. złotych. Stacja Canal+ przygotowała jednak dodatkową nagrodę w wysokości 10 tys. złotych, która zostanie przekazana byłemu zawodnikowi Falubazu Zielona Góra - Andrzejowi Szymańskiemu, który uległ wypadkowi na torze żużlowym w Rybniku.

Więcej o: