Jest skład reprezentacji Polski na IsoNations Cup w FIFA 20. Pięciu powołanych

Esportowa reprezentacja Polski ogłosiła swój skład na IsoNations Cup, czyli międzynarodowy turniej, w którym udział weźmie 28 reprezentacji. Rozgrywki w grze FIFA 20 wystartują 30 kwietnia.

Kapitan drużyny narodowej, Damian "damie" Augustyniak wybrał czterech zawodników, którzy będą wraz z nim reprezentować Polskę. Oprócz gracza AS Roma Esports do IsoNations Cup powołanie otrzymali Miłosz "miłosz93" Bogdanowski z Legia Esports, Bartosz "bejott" Jakubowski grający w Wisła All in! Games Kraków, Kamil "Riptorek" Soszyński z Illuminar Gaming oraz reprezentujący Śląsk Wrocław Damian "natsu"Gajewski. 

Pięcioosobowa reprezentacja Polski zagra w międzynarodowym turnieju

Dlaczego do składu powołano tylko pięciu zawodników? IsoNations Cup to międzynarodowy turniej w grze FIFA 20, który przyjął tryb wirtualnych klubów. Każdy z wymienionych graczy będzie kontrolować jednego piłkarza na esportowej murawie. Zasady dotyczą wszystkich 28 reprezentacji z całego świata biorących udział w turnieju. Poza Polską będą to między innymi Hiszpania, Anglia, Niemcy, Kolumbia czy Republika Południowej Afryki.

Losowanie do fazy grupowej odbędzie się w poniedziałek (tj. 27 kwietnia) o godzinie 14:00 czasu polskiego. Transmisję wydarzenia będzie można śledzić na platformie streamingowej Twitch. Wydarzenie poprowadzi Jamie O'Doherty. W grupach od A do G pojawi się jedna drużyna z każdej puli. Do grupy H reprezentacje zostaną wybrane tylko z pierwszych trzech koszyków. 

Faza grupowa IsoNations Cup wystartuje 30 kwietnia. Z każdej grupy do kolejnego etapu turnieju awansują po dwie reprezentacje. Finał rozgrywek zaplanowano na 10 maja. 

Więcej o: