Riot Games szykuje aktualizację Valorant. Na początek walka z oszustami oraz osłabienie Raze

Riot Games prowadzi zamknięte testy wersji beta Valorant, aby przeprowadzić konieczne zmiany przed premierą pełnej wersji gry. W ciągu dwóch tygodni twórcy nowego FPS-a spotkali dwa problemy, na które szczególnie narzekają gracze.

Valorant wciąż jest dostępny w wersji beta, dlatego Riot Games ma czas na przeprowadzenie odpowiednich zmian. Celem dewelopera jest usprawnienie rozgrywki przed premierą pełnej wersji gry. Pierwszymi problemami, z którymi zmierzy się Riot są oszuści oraz balans postaci. 

- Zgodnie z ideą zamkniętych testów, otrzymaliśmy sporo informacji na temat gry, co pozwala nam ulepszać narzędzia. Dostosowujemy je również wtedy, gdy oszuści zaczynają się pojawiać w naszej grze. Ciężko pracujemy, aby systemy były bezpieczne, wydajne i kompatybilne jak tylko się da - oznajmił Paul Chamberlain, odpowiedzialny za walkę z oszustami w Valorant

Zobacz wideo

Valorant z cheaterami oraz zbyt silną postacią. Co zmienią twórcy FPS-a?

Valorant posiada wewnętrzny program Vanguard, który jest odpowiedzialny za wyłapanie oszustów. W ciągu dwóch tygodni graczom udało się ominąć anti-cheata. Producenci gry zapowiadają wzmożone działania w tej sprawie. 

- Od początku działamy w przekonaniu, że uczciwa rywalizacja jest niezwykle ważna w takich grach, co oznacza, że oszustwa musimy ograniczyć do minimum. Dlatego tak wiele zainwestowaliśmy w opracowanie naszych systemów, zapobiegających oszustwom. Te narzędzia są naszą pierwszą linią obrony i główną bronią, która pozwoli wyeliminować cheaterów - cytuje Paula Chamberlaina portal esportmania.pl

 

Kontrowersje wprowadza także postać Raze. Okazuje się, że jest ona zbyt silna. Riot zorganizował sondę, w której fani esportu mogli wypowiedzieć się w tym temacie. Choć zdania są podzielone, deweloperzy zbadają możliwości postaci i przeprowadzą konieczne zmiany.

- Raze bardzo polaryzuje społeczność VALORANT. Widzieliśmy różne opinie. Poczynając od "Raze jest spoko", do "Proszę, usuńcie ją!". [...] Sondujemy zbalansowanie postaci Raze jeśli chodzi o jej moc w stosunku do pozostałych bohaterów. Sprawdzamy czy nie ma za dużo granatów, czy jej obrażenia nie są zbyt silne lub zbyt trafne. Jak zawsze prosimy o wasze opinie na temat zmian - mówi główny projektant gry, Trevor Romleski. 

Więcej o: