Włosi oskarżają Hiszpanów. Romagnoli: Starali się być podwójnie podstępni

- Hiszpanie starali się być podwójnie podstępni - w rozmowie z agencją informacyjną ANSA powiedział Alessio Romagnoli. Obrońca Milanu miał wziąć udział w turnieju FIFA20, ale rywalizacja została odwołana na kilka godzin przed jej rozpoczęciem.

Dopóki najlepsze europejskie rozgrywki nie powrócą, kibice i piłkarze muszą zadowolić się rywalizacją na wirtualnych boiskach. By obydwu wspomnianym grupom umilić czas oczekiwania na powrót do normalności, FIFA zorganizowała turniej StayAndPlay, w którym udział miało wziąć kilkanaście krajów. Każde państwo miało być reprezentowane przez profesjonalnego piłkarza oraz zawodnika esportu.

Zobacz wideo

Alessio Romagnoli oskarża Hiszpanów. "Starali się być podwójnie podstępni"

Włochy miał reprezentował piłkarz Milanu, Alessio Romagnoli. Zawodnik tworzyłby duet z Raffaelem "Er_caccia98" Cacciapuotim, esportowcem specjalizującym się w serii gier FIFA. Jednym z ich rywali mieli być Hiszpanie, którzy jako jedyni nie wystawili do gry profesjonalnego piłkarza. Oprócz esportowca wybrali bowiem celebrytę. Problem polegał na tym, że tym celebrytą był DJMariio, youtuber zaliczany do światowej czołówki... graczy FIFA. Rywale uznali więc działanie Hiszpanów za niesprawiedliwe. Głośno na ten temat wypowiedział się m.in. wspomniany Romagnoli. - Nie podobało mi się to posunięcie. Hiszpanie starali się być podwójnie podstępni - przyznał piłkarz.

Ostatecznie nikt nie rozegrał żadnego meczu, ponieważ turniej odwołano z powodu problemów technicznych i organizacyjnych, spowodowanych rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Więcej o: