Polska zagra w turnieju FIFA 20! W naszej kadrze Krystian Bielik i gracz AS Romy

Reprezentacja Polski wystartuje w turnieju FIFA eNations StayAndPlay Cup. W turnieju oprócz profesjonalnych graczy online, zobaczymy przedstawiciela każdej reprezentacji. Do drużyny narodowej startującej w esportowym turnieju wybrano Damiana "Damiego" Augustyniaka oraz Krystiana Bielika.

FIFA eNations StayAndPlay Cup zrzesza reprezentantów 40 państw z całego świata. Turniej rozegrany zostanie w trzech strefach - wschodniej, centralnej oraz zachodniej. Polacy zagrają w grupie E, gdzie zmierzą się z reprezentacjami Rosji oraz Finlandii. Pierwsze mecze zaplanowano na 21 kwietnia (godz. 18:20) z Finlandią oraz 22 kwietnia (godz. 18:20) z Rosją. Awans do ćwierćfinału wywalczy tylko jedna drużyna. Zwycięzca wtorkowych i środowych zmagań zagra z najlepszą drużyną w grupie G - Niemcami, Austrią lub Czechami. 

Polska weźmie udział w kolejnych międzynarodowych rozgrywkach

Pojedynki odbędą się w formie dwumeczów. W jednym starciu zmierzą się piłkarze reprezentacji, w drugim ich wirtualni odpowiednicy. Wyniki obu meczów zostaną zsumowane i na tej podstawie drużyny będą klasyfikowane w grupach. W reprezentacji Finlandii zagra Pyry Soiri (Esbjerg fB) oraz Jesse "Kosu72" Kosamo. Rosjanie do swojej reprezentacji wybrali natomiast Aleksandra Sobolewa (Spartak Moskwa) i Andreia "Timona" Gureva. 

Terminarz rozgrywek:

  • 21.04 18:20, mecz grupowy: Polska – Finlandia
  • 22.04 18:20, mecz grupowy: Polska – Rosja
  • 24.04 17:00, ćwierćfinał: tylko zwycięzcy grup
  • 25.04 13:00, półfinały i finały w każdym z regionów

Krystian Bielik ma już doświadczenie w meczach z reprezentacją Finlandii. Pod koniec marca zorganizowano podobne starcie online, w którym udział wzięli sami piłkarze. Wtedy 22-letni pomocnik grał przeciwko Glenowi Kamarze (5:2). W spotkaniu rewanżowym Krzysztof Piątek wygrał natomiast z Soirim 3:1. Jeżeli chodzi o Damiana "Damiego" Augustyniaka, warto wspomnieć, że jest on reprezentantem esportowej drużyny AS Romy. W lutym 2020 roku zajmował również 6. miejsce w światowym rankingu FIFA Global Series oraz typowano go na reprezentanta Polski podczas Mistrzostw Świata FIFA eWorld Cup. 

 

Wszystkie spotkania reprezentacji Polski transmitowane będą na portalach Facebook, YouTube oraz Twitchu - kanał "Łączy nas eFutbol". 

Więcej o: