Pół mln dolarów za zwycięstwo w nowym turnieju CS:GO! Wielkie emocje w finale

MAD Lions wygrali Flashpoint Season 1 w CS:GO! W finale rozgrywek gracze pokonali drużynę MIBR 2:1. Na zwycięzców turnieju czekała nagroda w wysokości 500 tysięcy dolarów!

Był to pierwszy sezon turnieju Counter Strike'a, który na esportowej scenie starał się osiągnąć rangę porównywalną do ESL Pro League. Choć nie udało się tego zrealizować, Flashpoint wciąż przyciągał swoich sympatyków. W debiutanckim sezonie mistrzem została drużyna MAD Lions, które pokonała latynoską piątkę - MIBR. Za zwycięstwo Lwy zgarnęły pół miliona dolarów! W internecie udostępniono wideo, na którym widać radość po wygraniu ostatniej mapy. 

Przebudzenie Lwów, gdy wszystko wydawało się już stracone

Finał turnieju przyniósł widzom wiele emocji. Spotkanie rozegrano na trzech mapach. Na pierwszej z nich, bez szczególnej dominacji, zwycięsko wyszła latynoska piątka, która pokonała Lwy 16:13. MAD Lions odzyskali siły na mapie Inferno. Mimo braku przewagi, Duńczycy wygrali drugą mapę i wyrównali wynik rywalizacji.  Gabriel "FalleN" Toledo i jego partnerzy z MIBR rewelacyjnie rozpoczęli rozgrywkę na ostatniej mapie Train. W pewnym momencie Esportowcy posiadali przewagę dziewięciu rund. MAD Lions rzucili się jednak do odrabiania strat. Nagły zryw Duńczyków umożliwił im wygraną na decydującej mapie oraz przyniósł zwycięstwo w turnieju.  

MAD Lions zgarnęło pulę 500 tys. dolarów na wygraną w finale Flashpointa. Nagrody w nowym turnieju CS:GO przygotowano także dla siedmiu pozostałych miejsc w klasyfikacji. Za drugie miejsce w rozgrywkach MIBR otrzymało 250 tys. dolarów. Podium zamknęła ekipa HAVU Gaming, która otrzymała 100 tys. dolarów. Cloud9 za uzyskanie czwartego miejsca zdobyło 50 tys. dolarów, pozostałe miejsca natomiast otrzymały po 35 tys. i 15 tys. dolarów.

Warto wspomnieć, że w ostatnich dniach, na esportowej arenie sukces odniósł także Marcin Jankowski. Polski reprezentant G2 Esports wygrał rozgrywki LEC oraz został wybrany na MVP finału. 

Zobacz wideo