Oficjalnie: Robert Kubica pojedzie w wirtualnym 12-godzinnym wyścigu!

Robert Kubica poinformował, że wystartuje w sobotę 12-godzinnym wyścigu, organizowanym na platformie iRacing. Polak będzie prowadził BMW M8 GTE, pomalowane z tej okazji w barwy Orlen Team.

Robert Kubica poinformował na swoim profilu na Instagramie, że wystartuje w sobotę w 12-godzinnym wyścigu simracingowym na platformie iRacing na torze Suzuka. Polak w pierwszej rundzie iRacing Endurance Series będzie prowadził BMW M8 GTE, wraz z Marcinem Skrzypczakiem, Nialem Quinnem i Pablo Araujo.

Rywalizacja odbędzie się w dwóch turach. Kierowcy będą mogli wystartować o godz. 3:00 lub 15:00 czasu polskiego. Kubica wraz ze swoimi partnerami wystartuje w specjalnie pomalowanym BMW M8 GTE, w barwach Orlen Teamu, zbliżonych do tych, z których będzie korzystać w serii DTM.

Zobacz wideo Kubica: Lubię wyzwania. DTM to poziom zbliżony do F1

Kubica podkreślał w ostatnim czasie, że coraz częściej korzysta z symulatora, jednak konsekwentnie odmawiał udziału z rywalizacji w wyścigach endurance. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu, gdy miał wystartować w 4-godzinnym wyścigu na torze Nurburgring. Ostatecznie wycofał się z udziału. Tym razem jednak wszystko wskazuje na to, że dał się przekonać swoim partnerom do wzięcia udziału w rywalizacji.