Górnik Zabrze rozegra historyczny mecz z AS Romą! Powrót do 1970 roku

Górnik Zabrze po 50 latach zagra z AS Romą! Historyczny mecz w Pucharze Zdobywców Pucharów zostanie uwieczniony spotkaniem na wirtualnym boisku. Fani piłki nożnej będą mogli, chociaż w pewnej części, wrócić do znakomitego sezonu Górnika z 1970 roku.

22 kwietnia o godzinie 19:48 wystartuje trójmecz upamiętniający zmagania Górnika Zabrze w półfinale Pucharu Zdobywców Pucharów. Ekstraklasowy klub zagrał w 1970 roku, w ramach półfinału, aż trzy mecze z AS Romą. Spowodowane było to zasadami, które nie przewidywały serii rzutów karnych, a awans mogło zapewnić tylko zwycięstwo lub... rzut monetą. Trójmecz upamiętniający półfinałowe zmagania z 1970 roku rozegrany zostanie w grze FIFA 20 na platformie PlayStation 4.

Górnik Zabrze najdalej w międzynarodowych pucharach 

Ekstraklasowe kluby niezbyt często trafiają do europejskich pucharów, a jeżeli już się udaje, to od wielu lat nie osiągnęły w nich międzynarodowych sukcesów. W 1970 roku Górnik Zabrze był blisko wygrania Pucharu Zdobywców Pucharów, jednak na drodze Zabrzan w finale stanął Manchester City. 

Pamiętnym etapem turnieju z tamtych lat jest półfinał, w którym Górnik Zabrze zagrał z AS Romą aż trzy spotkania, jednak żadna z drużyn nie wygrała ani jednego z trzech meczów. Kluby spotkały się 1, 15 oraz 22 kwietnia na neutralnym stadionie w Strasbourgu, wszystkie trzy spotkania zakończyły się remisem, dlatego zgodnie z ówczesnymi zasadami, sędzia rzucił monetą i to ona zdecydowała o tym, kto trafi do finału. 

Zobacz wideo

Pięćdziesiątą rocznicę meczów Górnik Zabrze postanowił świętować, inicjując spotkanie na wirtualnej murawie. Na mecze w grze FIFA 20 Górnik wystawił trzech zawodników - Daniela Ściślaka, Michała Rostkowskiego oraz Mateusza "Indywidualistyy" Kamińskiego, który występował w Ekstraklasa Cup. Stronę włoskiej Romy przejmie Damian "Damie" Augustyniak, który rozegra wszystkie trzy mecze, po jednym z każdym z wyżej wymienionych zawodników. 

Przedmeczowe studia poprowadzi esportowy ekspert Bartosz "Orayu" Fatyga, który zajmie się również komentarzem wszystkich spotkań razem z Łukaszem "JeffremJ" Chmielem. W trakcie transmisji, która odbędzie się na kanałach klubu ze Śląska, przewidziano także konkursy dla kibiców oraz wywiady z zawodnikami.  

Więcej o: