Powstaje nowa liga w League of Legends! Organizatorzy podali szczegóły

League of Legends zostanie poszerzone o nowe rozgrywki. Riot Games oraz DreamHack zdecydowało się na kolaborację i połączenie rozgrywek brytyjskich oraz skandynawskich. Nowa liga będzie przewyższała w hierarchii regionalne rozgrywki w krajach skandynawskich oraz United Kingdom League Championship.

Nowa liga od Riot Games oraz DreamHack nazwana zostanie Northern League of Legends Championship. Utworzenie ligi spowodowane jest słabym zainteresowaniem rozgrywkami na szczeblu krajowym zarówno w krajach skandynawskich jak i Wielkiej Brytanii. Udział w NLC wezmą drużyny dwunastu organizacji z obu regionów. Organizatorzy podali już nagrody, uczestników oraz system, w jakim odbędzie się liga. 

 

 League of Legends z międzynarodową ligą z dwoma akademiami

Organizatorzy podzielili drużyny na dwie grupy, a w rozgrywkach zaplanowali osobno mecze grupowe oraz pucharowe. W każdej z grup znajdzie się sześć z dwunastu drużyn, które wystartują w NLC. Rozgrywki grupowe potrwają przez siedem tygodni, po czym najlepsze dwa teamy każdej z grup awansują do drabinki wygranych, pozostałe ekipy będą walczyć w play-offach o ostateczne miejsca. 

Zobacz wideo

Warto wspomnieć, że wśród dwunastu ekip biorących udział w nowych esportowych rozgrywkach są dwie akademie LoLa z Anglii - Fnatic Rising oraz BT Excel. Są to jednocześnie jedyne drużyny, które nie mają możliwości spadku z Northern League Championship z powodu powiązań z League of Legends European Championship Series. 

Nagrody w turnieju będą przyznawane za wygranie każdej z rund (grupa, drabinka wygranych). Drużyny zwycięskie otrzymają po milion szwedzkich koron, czyli około 400 tys. złotych. Drużyny, które wezmą udział w pierwszej edycji NLC to Barrage Esports, BT Excel, Fnatic Rising, ENCE, Dusty, GODSENT, MnM, Tricked Esports, Singularity, Nordavind, Riddle Esports oraz Munster Rugby Gaming. 

Więcej o: