Drużyna esportowa wyda 50 mln dolarów na nową siedzibę! Największy taki budynek w Ameryce Płn.

Team SoloMid przedstawił w mediach społecznościowych projekt swojego nowego game house'u. Esportowa drużyna postanowiła przeznaczyć na utworzenie takiego ośrodka 50 milionów dolarów. Siedziba TSM będzie miała łączną powierzchnię 25 tys. metrów kwadratowych.

Esport rozwijał się w cieniu sportów tradycyjnych. Zarówno pod względem rozgrywki, zainteresowania z zewnątrz jak i pieniędzy. Nigdy nie zaglądano w portfele wirtualnych graczy tak samo, jak w portfele np. Roberta Lewandowskiego, Cristiano Ronaldo czy gwiazd NBA. Tymczasem profesjonalne, wirtualne rozgrywki są bardzo dobrze opłacane. Team SoloMid postanowił wybudować swoją siedzibę, której łączna wartość wyniesie 50 milionów dolarów!

 

Esport buduje największą siedzibę w Ameryce Północnej

Będzie to największa siedziba drużyny esportowej w Ameryce Północnej. Plan budynku wskazuje, że jego powierzchnia wyniesie 25 tys. metrów kwadratowych. W środku siedziby znajdą się natomiast wszystkie osoby odpowiedzialne za rozwój TSM. Będzie miejsce dla pracowników biurowych - m.in. dział sprzedaży czy zespół partnerski.

Oprócz pracowników biurowych TSM przewidziało także ciekawostki dla fanów. Dla kibiców Team SoloMid będzie dostępny zamknięty teatr, który będzie wykorzystywany do transmisji spotkań online, dodatkowo w budynku otwarty zostanie sklep z produktami TSM. 

Swój udział w planowaniu budynku ma także gwiazda League of Legends grająca w TSM - Soren "Bjergsen" Bjerg, który wie, jaki stres towarzyszy grze na najwyższym poziomie. Dlatego na jego prośbę, aby się odstresować, w budynku wyznaczono specjalne miejsce, gdzie postawiony zostanie zbiornik do deprywacji sensorycznej. 

Obecnie TSM nie ogranicza się jedynie do CS:GO czy LoLa. Drużyna zatrudniła graczy i utworzyła swoje teamy w Fortnite, Owerwatch, Playerunknown's Battleground czy Rocket League i wielu innych. Dlatego organizacja postanowiła wybudować dla wszystkich siedzibę, która pozwoli scalić członków Team SoloMid. Nie podano jeszcze oficjalnej daty oddania budynku do użytku, wstępnie ma to jednak nastąpić jeszcze przed początkiem lata bieżącego roku. 

Więcej o: